لوگو بیمارستان ایرانشهر

AR

بهترین بیمارستان روده تهران

بهترین بیمارستان روده تهران

Table of Contents

در این مطلب قصد داریم تا در رابطه با بهترین بیمارستان روده تهران اطلاعاتی برای شما داشته باشیم.

درمان بیماری‌های مربوط به روده که به‌ عنوان التهابات روده شناخته می‌شوند، امروزه نگرانی‌های بسیار زیادی را برای افراد به وجود آورده‌ است.

با توجه به این ‌که دستگاه گوارش که شامل دهان، مری، معده و روده‌ها می‌شود، از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد، بروز کوچک‌ترین مشکل می‌تواند باعث اختلال در زندگی افراد گردد.

بیماری‌های التهاب روده نیز از طریق مشکلات دستگاه گوارش می‌توانند گسترش پیدا کنند و معمولاً با درد بسیار زیادی همراه می‌باشند و امکان دارد فرد را در یک بازه زمانی مشخص آزار بدهد. به‌ همین دلیل افراد به‌ دنبال راهکارهای درمانی در بهترین بیمارستان روده تهران خواهند بود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله مراقبتهای بعد از جراحی روده را مطالعه کنید.

ویدئو بهترین بیمارستان روده تهران

بیمارستان ایرانشهر مجموعه‌ای تشکیل ‌شده از پزشکان متخصص می‌باشد که با داشتن تجهیزات منحصر به فردی همچون آندوسکوپی و کولونوسکوپی درصدد است تا بهترین روش‌های درمانی را برای افرادی که دچار بیماری‌های روده می‌باشند، فراهم سازند.

در بیمارستان ایرانشهر، برای این‌ که خدمات بسیار بهتری به بیماران عرضه شود، از دستگاه‌های مدرن و تجهیزات آندوسکوپی بسیار زیبا و منحصر به ‌فردی استفاده‌ شده است که همواره بیماران می‌توانند از طریق تجهیزات این بیمارستان عملکردهای درمانی خود را تحت نظارت پزشکان حاذق آن به‌ درستی انجام بدهند.

پس در ادامه این مطلب با ما باشید تا بیشتر در رابطه با ویژگی‌های بهترین بیمارستان روده تهران بگوییم تا اگر شما نیز دچار مشکلات روده هستید، هر چه سریع‌تر بتوانید اقدامات درمانی را فراهم سازید.

اینفوگرافیک بهترین بیمارستان روده تهران

اینفوگرافیک بهترین بیمارستان روده تهران
اینفوگرافیک بهترین بیمارستان روده تهران

در تکمیل اطلاعات این مقاله، مطالعه مقالات آزمایش کولونوسکوپی چیست، خواندن جواب کولونوسکوپی، بعد از کولونوسکوپی چه غذایی باید خورد و تعرفه کولونوسکوپی به شما توصیه می شود.

بهترین بیمارستان روده تهران چیست؟

پزشکان بیمارستان ایرانشهر در زمینه التهابات روده با داشتن تخصص و تجربه کافی همواره آماده ارائه خدمات به افراد مبتلا به بیماری‌های التهاب روده می‌باشند و در صدد هستند تا با بهترین عملکردهای روز دنیا بتوانند در پیشگیری، تشخیص و درمان مشکلات روده بیماران موفق باشند.

لطفا جهت ارتباط با بیمارستان ایرانشهر، از طریق شماره تماس 71960-021 در ارتباط باشید.

 

مطالبی که در این مقاله قصد بررسی آن‌ها را خواهیم داشت، عبارتند از:

بیماری التهابی روده چیست؟

انواع بیماری‌های التهابی روده شامل چه مواردی خواهد شد؟

کولیت اولسراتیو (زخم کولون یا کولیت روده)

بیماری کرون

علائم و نشانه‌های بیماری های التهابی روده چیست؟

عوارض بیماری های التهابی روده شامل چه مواردی می شود؟

سرطان کولون

التهاب پوست، چشم و مفاصل

عوارض جانبی داروها

کلانژیت اسکلروزان اولیه (التهاب مجاری صفراوی)

لخته شدن خون

عوارض احتمالی بیماری کرون چه مواردی می باشد؟

انسداد روده

سوء تغذیه

زخم

فیسچول یا فیستول (سوراخ های غیر طبیعی در روده)

شقاق مقعد

عوارض احتمالی کولیت اولسراتیو چه مواردی می باشد؟

کولیت اولسراتیو شدید

توکسیک مگاکولون

سوراخ یا پارگی در روده‌ی بزرگ

کم آبی شدید بدن

عوامل تاثیرگذار در ابتلا به بیماری‌های روده چه مواردی می‌باشند؟

سیستم ایمنی

ژنتیک

باکتری و ویروس

محیط ‌زیست

سن

نژاد یا قومیت

سوابق خانوادگی

سیگار کشیدن

مصرف داروها

محل زندگی

چگونه می‌توان بیماری‌های التهابی روده را تشخیص داد؟

استفاده از آزمایش‌های خون

روش‌های آندوسکوپی

روش‌های تصویربرداری

درمان بیماری های التهابی روده به چه صورت امکانپذیر است؟

دارو برای درمان بیماری التهابی روده

عمل جراحی

رژیم غذایی مناسب بیماران التهاب روده

درمان بیماری‌های التهابی روده توسط چه دکتری امکان‌پذیر است؟

جمع ‌بندی مطالب

 

بیماری التهابی روده چیست؟

بیماری التهابی روده چیست؟
بیماری التهابی روده چیست؟

قبل از این که به بررسی ویژگی‌های بهترین بیمارستان روده تهران بپردازیم، باید بدانید که به گروهی از بیماری‌هایی که باعث التهابات جدار روده بزرگ و روده باریک خواهند شد، بیماری التهاب روده می‌گویند.

اما در حالت کلی برای توصیف بیماری‌های روده می‌توان گفت که التهابات مزمن دستگاه گوارش می‌تواند دلیل اصلی به وجود آمدن مشکلات روده باشد که اغلب مواقع بروز این‌ دست از بیماری‌ها ممکن است با سندرم روده تحریک‌پذیر اشتباه گرفته شوند. در صورتی ‌که هر دوی این بیماری‌ها متفاوت می‌باشند.

درست است که سندرم روده تحریک‌پذیر، بیماری جدی‌تر می‌باشد و عوارض بسیار زیادی از آن حاصل می‌گردد، اما شناخت بیماری التهابات روده نیز کمک می‌کند تا هر چه سریع‌تر اقدامات درمانی را تحت نظر بهترین بیمارستان روده تهران انجام بدهید.

این دو شکل عمده از بیماری‌های التهابی روده، بیماری کرون و کولیت می‌باشند. اما انواع دیگری از بیماری‌های التهابی روده وجود دارد.

در صورتی ‌که پزشکان اطلاعات کافی در زمینه تشخیص دو نوع از اصلی‌ترین بیماری‌های روده نداشته باشند و بیماری به‌ حدی ناشناخته باشد، هر گونه مشکلات روده در دسته‌بندی بیمار، بیماری کولیت شناخته می‌شود

تا به امروز حدوداً بالغ‌بر یک میلیون آمریکایی تحت تاثیر مشکلات کرون و کولیت و اغلب بیماری‌های التهاب روده قرار گرفته‌اند و اغلب این افراد قبل ‌از 30 ‌سالگی به مشکلات روده خود پی برده‌اند.

انواع بیماری‌های التهابی روده شامل چه مواردی خواهد شد؟

انواع بیماری‌های التهابی روده شامل چه مواردی خواهد شد؟
انواع بیماری‌های التهابی روده شامل چه مواردی خواهد شد؟

در کل هنگامی ‌که هر گونه تغییرات طولانی‌ مدتی در اجابت مزاج و یا بیماری‌های مختلف التهابی روده مشاهده کردید، قطعا باید به بهترین بیمارستان روده تهران مراجعه کنید تا بتوانید در برطرف نمودن این بیماری‌ها موفق باشید. بیماری‌های التهابی در حالت کلی به دو دسته کلی تقسیم خواهند شد.

پیشنهاد می کنیم از پست بهترین متخصص آنژیوپلاستی در تهران دیدن کنید.

کولیت اولسراتیو (زخم کولون یا کولیت روده)

این نوع از بیماری کولیت با توجه به محل شکل‌گیری مشکلات روده نام گرفته ‌است که خود نیز دارای چندین بخش مختلف می‌باشد و در دسته‌بندی مختلف ذکر شده ‌است.

حال در ادامه به شرح دسته‌بندی این بیماری روده خواهیم پرداخت تا در هنگام مراجعه به پزشک، آشنایی کافی با آن و مشکلات مربوط به کولیت داشته باشید.

پروکتیت اولسراتیو

این نوع از التهاب‌ها که به‌ عنوان بیماری‌های روده شناخته می‌شوند، در ناحیه نزدیک ناحیه مقعد شکل می‌گیرد و مهم‌ترین نشانه آن خون‌ریزی مقعد و روده بزرگ می‌باشد.

پروکتو سیگموئید

این التهاب بر اثر بیماری‌های روده در ناحیه رکتوم و کولون صورت می‌گیرد و باعث می‌شود بخش انتهایی روده بزرگ درگیر گردد. در این مواقع مهم‌ترین نشانه این است که فرد دچار گرفتگی و درد شکمی، اسهال خونی و ناتوانی در حرکت روده خواهد شد.

یتکولیت سمت چپ

در این نوع از التهابات از راست ‌روده به سمت بخش بالا و سپس از کولون به سمت پائین بیشتر خواهد شد و مهم‌ترین نشانه‌های این بیماری، مواردی همچون اسهال خونی، گرفتگی شکم و درد در بخش چپ می‌باشد.

پانکولیت

هنگام بروز این مشکل، تمامی روده‌ی بزرگ درگیر خواهد شد و عموماً مهم‌ترین مشخصه اصلی آن بروز اسهال خونی شدید می‌باشد. همین ‌طور درد در ناحیه شکم در این نوع بیماری به نسبت بیماری‌های دیگر بسیار بیشتر می‌باشد.

کولیت بدخیم

همچنان نمی‌توان دلیل مشخص ‌شده ای برای بروز کولیت بدخیم بیان کرد. علائم بسیار شدیدی از این نوع بیماری که رابطه مستقیمی با با روده خواهد داشت، وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها اسهال، تب و خون‌ریزی بسیار زیاد می‌باشد.

بیماری کرون

بیماری کرون
بیماری کرون

یکی دیگر از انواع بیماری‌های روده، بیماری التهابی کرون می‌باشد که باعث می‌شود التهابات موجود در دستگاه گوارش بسیار شدت پیدا کند و تا عمق بافت‌های بدن گسترش پیدا کند.

این نوع از بیماری امکان دارد هر کدام از بخش‌های اصلی دستگاه گوارش، از دهان تا مقعد گرفته را تحت تاثیر خود قرار بدهد و به ‌عنوان یکی از مهم‌ترین معضلات بیماری‌های روده شناخته می‌شود.

البته لازم است بدانید که مهم‌ترین منطقه‌ای که دچار آسیب خواهد شد، در این بیماری روده‌ی بزرگ و بخش پایانی روده کوچک می‌باشد.

هر فردی با هر سن امکان دارد دچار این مشکل شود. اما در حالت کلی شیوع این مشکل بین افراد ۱۵ تا ۳۵ سال بیشتر می‌شود.

با شناخت این دسته از بیماری‌های التهابی روده که اغلب آن‌ها به‌ صورت مزمن برای دستگاه گوارش صورت می‌گیرد، می‌دانید که به چه اندازه دردهای موجود در بیماری‌های روده بسیار زیاد است و ممکن است اختلالات بسیاری را در زندگی افراد به وجود بیاورد.

به ‌همین دلیل باید هر چه سریع‌تر به بیمارستان ایرانشهر مراجعه داشته باشید و تحت نظر پزشکان حاذق این بیمارستان، راهکارهای درمانی را تجربه کنید.

علائم و نشانه‌های بیماری های التهابی روده چیست؟

علائم و نشانه‌های بیماری های التهابی روده چیست؟
علائم و نشانه‌های بیماری های التهابی روده چیست؟

مهم‌ترین چیزی که می‌تواند باعث شناخت بیماری روده شود، علائم و نشانه‌های آن می‌باشد. البته کاملاً طبیعی است که بر اساس شدت و مکان التهاب روده، علائم و نشانه‌های متفاوتی از آن بروز پیدا خواهد کرد و ممکن است در برخی از دردهای موجود خفیف تا شدید باشد.

پس قطع به‌ یقین نمی‌توان گفت که دردهای این مشکل و التهابات روده به یک صورت می‌باشد. بیمارانی که دچار این مشکل هستند، قطعا باید دوره‌های درمان بیماری را تحت نظر پزشکان بهترین بیمارستان روده‌ای تهران بگذرانند.

همین ‌طور این دوره‌ها کمک می‌کند تا علائم موجود افراد به حداقل برسد و بهبودی را در راستای این مشکل تجربه کنند. اما مهم‌ترین علائم و نشانه‌هایی که بین بیماری‌های کرون و کولیت مشترک می‌باشد، در جدول زیر ذکر می‌شود.

اسهالکاهش وزن ناخواسته
تب و خستگیحالت تهوع
درد شکمی و گرفتگی عضلات شکماستفراغ
وجود خون در مدفوعحرکات دردناک و دشوار روده
کاهش اشتهااحساس عدم تخلیه‌ی روده پس از اجابت مزاج
وجود چرک یا موکوس در مدفوععرق شبانه

البته به‌ غیر از علائم و نشانه‌های گفته ‌شده، ممکن است برخی از مشکلات التهابی روده هیچ‌ گونه ارتباطی به دستگاه گوارش نداشته باشند که نشانه‌های آن‌ها در موارد زیر خلاصه شده ‌است که برای درمان این علائم و مشکلات روده می توانید از پزشکان بیمارستان ایرانشهر کمک بگیرید.

درد مفصلیبیماری‌های پوستی
زخم‌های دهانیدوره‌های قاعدگی نامنظم در زنان
التهاب چشماختلال رشد در کودکان

عوارض بیماری های التهابی روده شامل چه مواردی می شود؟

عوارض بیماری های التهابی روده شامل چه مواردی می شود؟
عوارض بیماری های التهابی روده شامل چه مواردی می شود؟

عوارض بسیار زیادی از طریق وجود بیماری‌های روده برای بدن افراد اتفاق خواهد افتاد. البته تعداد بسیار زیادی از این عوارض بین بیماری‌های التهابی روده مشترک می‌باشند. اما برخی از عوارض دیگر مخصوص مشکل به ‌وجود آمده برای افراد می‌باشند.

حال در ادامه مقاله قصد داریم تا به بررسی عوارض احتمالی مشترک بین هر دو بیماری کولیت و کرون بپردازیم تا اگر شما نیز دچار مشکلات این‌ چنینی هستید، با مراجعه به بهترین بیمارستان روده تهران یعنی بیمارستان ایرانشهر، هر چه سریع‌تر اقدامات درمانی برای شما فراهم گردد.

سرطان کولون

سرطان کولون یکی از مهم‌ترین عوارض بیماری‌های التهابی روده می‌باشد. این مشکل روز به ‌روز می‌تواند نگرانی پیدایش سرطان روده بزرگ را بیشتر کند.

کولونوسکوپی بعد از سن پنجاه ‌سالگی حتماً باید انجام بگیرد و تکرار هر ۱۰ سال یک‌ بار آن به ‌عنوان یکی از مهم‌ترین مواردی است که نشان می‌دهد روده‌ها فعالیت‌های خود را به ‌درستی انجام می‌دهند.

حال شرایط انجام کولونوسکوپی در بیمارستان ایرانشهر فراهم می‌باشد که بیماران می‌توانند برای جلوگیری از وجود سرطان کولون، از آن استفاده داشته باشند.

التهاب پوست، چشم و مفاصل

تعداد بسیار زیادی از بیماری‌های روده می‌تواند باعث به وجود آمدن مواردی همچون التهاب پوست، التهاب چشم و مفاصل گردند و در دوره‌ای از بیماری، دچار وخامت اوضاع بیش ‌از اندازه‌ای شوند.

عوارض جانبی داروها

امکان دارد تعداد بسیار زیادی از داروهایی که برای درمان بیماری‌های روده مورد استفاده قرار می‌گیرد، باعث ایجاد خطر برای پیدایش برخی از سرطان‌های خاص گردد و باعث بروز بیماری‌هایی همچون فشار خون بالا، خطر ابتلا به پوکی استخوان و بیماری‌های دیگر باشد. به ‌همین دلیل درمان هر چه سریع‌تر مشکلات روده کمک می‌کند تا از وجود این ‌دست از عوارض در امان باشید.

کلانژیت اسکلروزان اولیه (التهاب مجاری صفراوی)

بیماری‌های روده می‌تواند باعث شکل‌گیری زخم در روده و التهاب در کانال صفراوی باشند و در نهایت باعث می‌شود کانال صفراوی تنگ‌تر گردد و سبب آسیب به کبد نیز خواهد شد.

لخته شدن خون

میزان لخته شدن خون بر اثر وجود بیماری‌های روده افزایش پیدا خواهد کرد و خون در شریان‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند و عامل مؤثری برای سکته‌ی قلبی می‌باشد.

به‌ همین دلیل است که همواره توصیه می‌شود برای جلوگیری از عوارض بیماری‌های التهابی روده، از تخصص‌های پزشکان بهترین بیمارستان روده تهران استفاده داشته باشید.

همواره نام بیمارستان ایرانشهر به ‌عنوان بیمارستان تخصصی برای برطرف نمودن بیماری‌های مختلف روده به میان می‌آید.

عوارض احتمالی بیماری کرون چه مواردی می باشد؟

عوارض احتمالی بیماری کرون چه مواردی می باشد؟
عوارض احتمالی بیماری کرون چه مواردی می باشد؟

حال لازم است تا در خصوص عوارض احتمالی بیماری کرون نیز اطلاعاتی در اختیار شما قرار بدهیم. در مطالب بالا به ‌صورت کلی و خلاصه، از عوارض مشترک مشکلات روده گفتیم، اما در این بخش از مقاله، به‌ صورت اختصاصی در رابطه با عوارض احتمالی بیماری کرون خواهیم گفت.

انسداد روده

ضخامت دیواره‌های روده بر اثر بیماری کرون بیشتر خواهد شد. در نهایت باعث می‌شود دیواره‌های روده بسیار ضخیم‌تر گردد و سبب مسدود شدن جریان گوارشی خواهد شد.

به ‌همین دلیل امکان دارد برای برطرف نمودن این مشکل در هنگام مراجعه به پزشکان بیمارستان ایرانشهر به‌ عنوان بهترین بیمارستان روده تهران، جراحی روی بخشی از روده صورت بگیرد تا انسداد روده برطرف گردد.

سوء تغذیه

در راستای پیدایش بیماری کرون امکان دارد گرفتگی و دردهای شکمی و عضلات شکم و گرفتگی دردهای شکمی بیشتر گردد و مشکلاتی در راستای جذب کافی مواد مغذی در بدن ایجاد شود.

دلیل اصلی آن برخی دیگر از موارد موجود به‌ عنوان عوارض این بیماری مانند کم‌خونی و کمبود آهن و ویتامین ‌ب ۱۲ در بدن می‌باشد.

زخم

زخم‌های باز بسیار زیادی بر اثر التهابات مزمن روده در هر قسمت از دستگاه گوارش همچون مقعد، نواحی تناسلی و یا دهان دیده خواهد شد که نیاز به درمان خواهد داشت.

فیسچول یا فیستول (سوراخ های غیر طبیعی در روده)

در برخی مواقع زخم‌های دیواره روده به ‌حدی زیاد خواهند شد که باعث عبور آن‌ها از عرض دیواره روده خواهد شد و می‌تواند یک اتصال غیر طبیعی در بین بخش‌های مختلف بدن ایجاد کند.

این ارتباط باعث می‌شود تا دو بخش بدن که هیچ‌ گونه رابطه‌ای با یکدیگر ندارند، از این طریق با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

در اغلب مواقع این عارضه که به‌ عنوان سوراخ‌های غیر طبیعی در روده نام گرفته ‌است، در اطراف مقعد حاصل می‌گردد و می‌تواند عفونت‌های بسیار زیاد برای بدن بیمار به دنبال داشته باشد.

شقاق مقعد

در بافت یا پوست افراد در اطراف مقعد، پارگی‌های بسیار کوچکی به دلایل مختلف ایجاد می‌گردد که عامل مؤثری برای ایجاد عفونت در روده می‌باشد و باعث می‌شود اجابت مزاج با درد بسیار زیادی همراه شود.

در این مواقع جراحی شقاق مقعد توسط پزشکان بیمارستان ایرانشهر به ‌عنوان بهترین بیمارستان روده تهران به افراد کمک می‌کند تا از این مشکل رهایی یابند.

عوارض احتمالی کولیت اولسراتیو چه مواردی می باشد؟

عوارض احتمالی کولیت اولسراتیو چه مواردی می باشد؟
عوارض احتمالی کولیت اولسراتیو چه مواردی می باشد؟

حال در ادامه این مطلب قصد داریم تا به بررسی جزئیات و عوارض احتمالی کولیت بپردازیم.

کولیت اولسراتیو شدید

این نوع از کولیت را می‌توان فولمینانت نیز نامید که باعث توقف کردن انقباضات طبیعی دیواره روده خواهد شد.

توکسیک مگاکولون

این عارضه می‌تواند باعث تورم در روده‌ها گردد و در نهایت منجر به پارگی کولون می‌شود. این پارگی می‌تواند باعث ایجاد عفونت در خون نیز گردد.

سوراخ یا پارگی در روده‌ی بزرگ

اغلب سوراخ شدن کولون به واسطه وسیله‌ای با نام مگاکولون صورت می‌گیرد. اما در برخی از مواقع روده‌ی بزرگ به ‌تنهایی نیز ممکن است که دچار پارگی شود که می‌تواند نشانه‌های بسیاری را در بر داشته باشد.

کم آبی شدید بدن

اسهال بیش ‌از اندازه می‌تواند مشکلاتی را برای بدن به وجود بیاورد و باعث کم‌آبی بدن شود. در واقع دلیل اصلی ایجاد اسهال، مشکلات روده‌ها می‌باشد.

تمامی عوارض شناخته‌ شده باعث می‌شود تا تعداد بسیار زیادی از افراد همواره به ‌دنبال کمک گرفتن از پزشکان حاذق باشند.

به‌ همین دلیل شناخت بهترین بیمارستان روده تهران این امکان را برای افراد فراهم خواهد ساخت تا بتوانند از بهترین امکانات پزشکان برای برطرف‌شدن عوارض به‌ وجود آمده بر اثر مشکلات روده استفاده داشته باشند.

عوامل تاثیرگذار در ابتلا به بیماری‌های روده چه مواردی می‌باشند؟

عوامل تاثیرگذار در ابتلا به بیماری‌های روده چه مواردی می‌باشند؟
عوامل تاثیرگذار در ابتلا به بیماری‌های روده چه مواردی می‌باشند؟

تا به امروز نتوانسته‌ایم دلیل قانع ‌کننده‌ای برای وجود بیماری‌های التهابی روده بیان کنیم. اغلب پزشکان بیمارستان ایرانشهر، استرس و رژیم‌های غذایی نادرست را عامل اصلی مشکلات روده می‌دانند. اما در حال حاضر این دسته از موارد نمی‌توانند باعث تشدید التهاب روده شوند.

عوامل متعدد بسیار زیادی می‌تواند نقش عمده و اساسی در راستای ایجاد بیماری‌های التهابی روده داشته باشند که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

اگر شما نیز نیازمند درمان می‌باشید، از خدمات منحصر به‌ فرد بیمارستان ایرانشهر به عنوان بهترین بیمارستان روده تهران در این ‌راستا استفاده داشته باشید.

سیستم ایمنی

یکی از مهم‌ترین دلایلی که می‌تواند عامل مؤثری برای پیدایش بیماری‌های التهابی روده باشد، کاهش یافتن عملکرد سیستم ایمنی بدن می‌باشد.

امکان دارد هنگامی‌ که قدرت سیستم ایمنی بدن کمتر می‌شود، سلول‌های دیگر به دستگاه گوارش حمله می‌کند. به ‌عنوان نمونه؛ ویروس، باکتری و برخی از مواد غذایی، پاسخ عوامل تهاجمی به سیستم ایمنی بدن می‌باشند.

ژنتیک

طبق بررسی می‌توان به این موضوع رسید که وراثت و ژنتیک یکی از مهم‌ترین عواملی است که می‌تواند باعث ایجاد بیماری‌های روده گردد.

جهش‌های ژنتیکی ارتباط مستقیمی با ایجاد این بیماری خواهند داشت. طی بررسی‌ها دریافتیم حدوداً ۲۰ درصد از افرادی که دچار بیماری‌های کولیت بوده‌اند، در خویشاوندان و نزدیکان خود نیز این نشانه‌ها را مشاهده کرده‌اند.

اما تا به امروز نتوانسته‌ایم هیچ ‌گونه الگوی خاصی در رابطه با این که وراثت چگونه می‌تواند روی این ‌موضوع تاثیر گذار باشد را به اثبات برسانیم.

باکتری و ویروس

بر اساس بررسی‌های انجام‌ گرفته، باکتری‌ها و ویروس‌های بسیار زیادی همچون اشریشیاکلی و آنتروویروس رابطه مستقیمی با بروز بیماری کرون خواهند داشت.

محیط ‌زیست

برخی از عوامل محیطی همچون رژیم غذایی، واکسیناسیون، تغذیه با شیر مادر، سیگار کشیدن، قرص ضد بارداری، آنتی‌بیوتیک‌ها و دیگر موارد به‌ عنوان مهم‌ترین دلایل ایجاد بیماری‌های روده خواهند بود.

سن

در اغلب مواقع پیدایش بیماری‌های التهابی روده قبل ‌از 30 ‌سالگی نشان داده می‌شوند. اما امکان دارد در بدن برخی از افراد، وجود این بیماری در بین سنین ۵۰ تا 60 ‌سالگی دیده شود.

نژاد یا قومیت

درست است که خطر پیدایش بیماری‌های التهابی روده برای سفیدپوستان بیشتر می‌باشد، اما قطع به‌ یقین هر بیماری با هر نژادی ممکن است درگیر این بیماری شود.

سوابق خانوادگی

در صورتی‌ که یکی از بستگان نزدیک شما همچون مادر، پدر، برادر، خواهر و یا فرزند درگیر وجود بیماری‌های روده باشد، قطعا ممکن است شما نیز مستعد وجود بیماری‌های روده باشید. به‌ همین دلیل بهتر است از خدمات بهترین بیمارستان روده تهران برای برطرف نمودن مشکلات خود استفاده داشته باشید.

سیگار کشیدن

سیگار کشیدن
سیگار کشیدن

یکی از مهم‌ترین عوامل خطرزا که می‌تواند بیماری کرون را گسترش دهد و باعث ایجاد مشکلات روده در بدن افراد گردد، سیگار کشیدن می‌باشد.

به دلیل این‌ که سیگار ضررهای بسیار زیادی روی سلامتی افراد دارد و همین ‌طور می‌تواند مشکلات روده را در بدن افراد افزایش دهد. بهتر است که هر چه سریع‌تر اقدام به ترک سیگار کنید.

مصرف داروها

مصرف داروها
مصرف داروها

استفاده از برخی داروهای مختلف همچون داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی می‌تواند خطر افزایش بیماری‌های التهابی روده را بیشتر کند.

به ‌عنوان نمونه برخی از داروهای دیگری همچون دیکلوفناک، بروفن، ناپروکسن و دیگر موارد به‌ عنوان عوامل خطرزا برای پیدایش بیماری‌های روده می‌باشند و می‌توانند در تشدید این بیماری‌ها نقش داشته باشند.

محل زندگی

برخی از عوامل مهم دیگر نقش مهم و اساسی در پیدایش بیماری‌های روده خواهند داشت. به ‌عنوان نمونه رژیم‌های غذایی که سرشار از چربی می‌باشد و عوامل مهم محیطی، مهم‌ترین موارد از این عوامل شمرده می‌شوند.

خطر ابتلا به بیماری‌های روده در کشورهای صنعتی بسیار بیشتر می‌باشد. پس در کل می‌توان گفت آب ‌و هوای محل زندگی افراد نقش عمده و اساسی در راستای بروز بیماری‌های روده خواهد داشت.

در هر صورت با شناخت تمامی این عوامل می‌توانید دریابید که خطر مشکلات روده برای همه افراد امکان‌پذیر می‌باشد. با بروز هر کدام از مشکلات روده می‌توانید از تخصص و پزشکان بیمارستان ایرانشهر به ‌عنوان بهترین بیمارستان روده تهران استفاده داشته باشید تا مشکلات به‌ وجود آمده را هر چه سریع‌تر برطرف کنید.

چگونه می‌توان بیماری‌های التهابی روده را تشخیص داد؟

چگونه می‌توان بیماری‌های التهابی روده را تشخیص داد؟
چگونه می‌توان بیماری‌های التهابی روده را تشخیص داد؟

نشانه‌ها و علائم بسیار زیادی از بیماری‌های روده وجود دارد که تشخیص التهابات روده را برای افراد آسان‌تر خواهد کرد و باعث می‌شود تا هر چه سریع‌تر برای انجام آزمایشات و سپری کردن مراحل تشخیص بیماری خود به بیمارستان ایرانشهر مراجعه داشته باشید.

قطعا مهم‌ترین نکته ای که می‌تواند وجود بیماری روده را در بدن اغلب افراد شناسایی کند، بررسی سوابق پزشکی بیمار می‌باشد.

بنابراین در این ‌راستا حتما باید آزمایشات مختلفی انجام بگیرد. هنگامی که یک بیمار به بیمارستان ایرانشهر برای دردهای ناشی از مشکلات روده مراجعه می‌کند، قطعا تحت نظر پزشکان متخصص این مجموعه، آزمایشات مختلفی از بیمار دریافت خواهد شد.

حال در ادامه به بررسی مواردی که می‌توانند باعث تشخیص بیماری التهابی روده در بیمارستان ایرانشهر شوند، خواهیم پرداخت.

استفاده از آزمایش‌های خون

استفاده از آزمایش‌های خون
استفاده از آزمایش‌های خون

در اولین مرحله؛ استفاده از نمونه خون و نمونه مدفوع بیمار یکی از مهم‌ترین مواردی است که پزشک در آن به‌ دنبال علائم و نشانه‌هایی از بیماری روده می‌گردد و آزمایشاتی که در این شرایط توسط پزشک برای بیمار تجویز خواهد شد، شامل موارد زیر خواهد بود.

تست‌های کم‌خونی و عفونت

برای این ‌که پزشک اطلاعات دقیق در حیطه کم‌خونی بدن بیمار داشته باشد و یا به بررسی علائم مختلفی همچون ویروس‌ها و یا عفونت‌های باکتریایی بپردازد، آزمایشات خونی کمک بسیار زیادی خواهند کرد.

آزمایش خون مخفی در مدفوع

یکی دیگر از آزمایشاتی که می‌تواند کمک کند تا مشکلات گوارشی و یا روده‌ها مشخص گردد، بررسی خون مخفی در مدفوع می‌باشد. این کار نشان‌دهنده خون‌ریزی‌های گوارشی می‌باشد و پزشک می‌تواند اطلاعات دقیقی از شرایط بیمار کسب کند.

روش‌های آندوسکوپی

روش‌های مختلفی برای آندوسکوپی در بیمارستان ایرانشهر وجود دارد که امکان دارد پزشکان این مجموعه، بنا بر شرایط بیمار یکی از شرایط زیر را برای وی در نظر بگیرند.

کولونوسکوپی

انجام آزمایش کولونوسکوپی می‌تواند این امکان را بدهد که به واسطه این روش، دوربینی که بر سر لوله‌ای نازک متصل شده‌ است و دارای نور افکن می‌باشد، تمامی اجزا و جوارح داخلی روده‌ها را ‌مشاهده کنند و نمونه‌های کوچکی از بافت اصلی روده برای تشخیص دقیق‌تر جدا شود.

سیگموئیدوسکوپی انعطاف پذیر

در صورتی ‌که التهابات بسیار زیادی در روده بزرگ وجود داشته باشد، به ‌جای این ‌که کولونوسکوپی کامل روده بزرگ صورت بگیرد، استفاده از این روش می‌تواند به بررسی مشکلات روده بپردازد.

آندوسکوپی فوقانی

آندوسکوپی فوقانی یکی دیگر از روش‌هایی است که توسط آن پزشک می‌تواند تشخیص دقیقی در رابطه با بیماری روده بدهد.

استفاده از لوله‌های بلند و انعطاف‌ پذیر که دارای نورافکن می‌باشد، باعث می‌شود تا بخش اول مری و معده و بخش دوازدهه، بررسی و تحلیل گردد. در صورتی‌ که بیمار دچار تهوع، استفراغ و مشکل در بلع باشد، استفاده از این آزمایش برای او در نظر گرفته می‌شود.

آندوسکوپی با کپسول

امکان استفاده از آندوسکوپی با کپسول هنگامی مورد استفاده قرار می‌گیرد که بیماری‌های روده مانند بیماری کرون باعث درگیر شدن روده کوچک شده باشد.

در این مواقع، کپسولی که در درون آن دوربین تعبیه‌ شده است را به بیمار خواهند داد تا بدون وجود هیچ‌ گونه دردسر، با بلعیدن این قرص، تصاویر ضبط ‌شده‌ای از درون روده‌های فرد به بیرون منتقل شود

و سپس کپسول بدون هیچ‌ گونه نگرانی از طریق مدفوع از بدن بیمار دفع خواهد شد. استفاده از این آزمایش، تأیید دقیقی برای تشخیص بیماری‌های کرون و مشکلات روده می‌باشد و بسیار کارساز و مفید است.

انتروسکوپی به کمک بالون

انتروسکوپی به کمک بالون یکی دیگر از روش‌هایی است که می‌تواند باعث بررسی بیشتر بیماری‌های روده گردد.

برای انجام این تست، دستگاهی به نام Overtube مورد استفاده قرار می‌گیرد و پزشک از این طریق می‌تواند بخشی از روده کوچک را که آندوسکوپی معمولی به آن ناحیه دید کافی نخواهد داشت را مورد بررسی بیشتری قرار بدهد و از این طریق به تشخیص بیماری موجود بپردازد.

انواع روش‌های آندوسکوپی در بیمارستان ایرانشهر برای رفاه حال بیماران فراهم‌ شده است که می‌توانند هر چه سریع‌تر برای درمان بیماری‌های روده خود به بهترین بیمارستان روده تهران مراجعه داشته باشند.

روش‌های تصویربرداری

استفاده از روش‌های تصویربرداری نیز تشخیص دقیقی از شرایط روده بیمار را به دنبال خواهد داشت. حال در ادامه این نوشتار، به بررسی برخی از مهم‌ترین روش‌های تصویربرداری خواهیم پرداخت.

اشعه ایکس

استفاده از اشعه ایکس هنگامی‌ که فرد بیمار دچار علائم بسیار شدید و مشکلات التهابی روده باشد، انجام خواهد گرفت و در عوارض جدی‌تری همچون سوراخ شدن کولون مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اسکن توموگرافی کامپیوتری (CT scan)

تکنیک دیگری که از عکس‌برداری با اشعه ایکس انجام می‌گیرد، سی‌تی‌اسکن می‌باشد که قادر است جزئیات بیشتری را در رابطه با روده افراد به پزشک نشان بدهد. استفاده از این تکنیک قادر است به‌ صورت دقیق، عکس‌برداری روده و بافت خارجی را انجام بدهد و تصاویر بهتر از روده کوچک فراهم سازد.

تعداد بسیار زیادی از مراکز پزشکی همچون بیمارستان ایرانشهر قادر به انجام سی‌تی‌اسکن به ‌جای استفاده از اشعه ایکس می‌باشند.

تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI)

استفاده از MRI به‌ عنوان یکی از میدان‌های مغناطیسی و امواج رادیویی می‌تواند باعث پدید آمدن تصاویر دقیق از اندام‌ها و بافت‌های بدن باشد و برای بررسی روده کوچک و ارزیابی اطراف مقعد استفاده از این روش بدون وجود هیچ‌ گونه تشعشع می‌تواند کارساز و مفید باشد.

تمامی روش‌های تصویربرداری در بهترین بیمارستان روده تهران یعنی بیمارستان ایرانشهر فراهم می‌باشد و می‌تواند با بهترین امکانات رفاهی، برای درمان بیماری‌های روده به افراد کمک کند.

درمان بیماری های التهابی روده به چه صورت امکانپذیر است؟

درمان بیماری های التهابی روده به چه صورت امکانپذیر است؟
درمان بیماری های التهابی روده به چه صورت امکانپذیر است؟

تا به امروز همچنان درمان دقیق و قطعی برای مشکلات روده پیدا نشده ‌است. اما در صورتی‌ که افراد تغییراتی در سبک زندگی خود انجام بدهند، قطعا نمی‌توانند نشانه‌ها و علائم پیدایش مشکلات روده را کنترل کنند.

درمان‌های بسیار مؤثری باعث می‌شود تا تعداد بسیار زیادی از افراد ۵۰ درصد از نشانه‌های بیماری کرون را مشاهده نکنند. حدوداً ۴۵ درصد از افراد به‌ مرور زمان توانسته‌اند، بهبود پیدا کنند.

به طور کلی طی بررسی‌های انجام‌ شده، حدوداً ۴۸ درصد از افراد در طول سال دچار کولیت زخمی می‌شوند که به‌ همین اندازه بهبود پیدا می‌کنند و روز به‌ روز علائم موجود برای این بیماری کاهش پیدا می‌کند. مسئله مهم این است که هیچ‌گاه بر اثر بیماری‌های روده، مرگ ‌و میر صورت نمی‌گیرد.

اما قطعا باید درمان‌های مفیدی برای کاهش یافتن میزان التهابات روده صورت بگیرد تا نشانه‌ها و علائم فرد کنترل گردد و فرد بتواند زندگی بهتری را تجربه کند. برای تسکین علائم موجود، روش‌های مختلفی از نظر پزشکان بیمارستان ایرانشهر ارائه خواهد شد تا بتواند به خطرات و عوارض مشکلات روده کمک کند.

همان ‌طور که گفتیم؛ مهم‌ترین امر در راستای تغییر در شیوه زندگی افراد، دارو درمانی و جراحی می‌باشد که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

پیشنهاد می کنیم از پست درمان سرطان روده دیدن کنید.

دارو برای درمان بیماری التهابی روده

کاهش التهابات روده که بر اثر دارو درمانی صورت می‌گیرد، کمک بسیار زیادی به بهبودی مشکلات روده خواهد کرد. در ابتدای امر، داروهای خفیف‌تری برای بیمار تجویز خواهد شد.

سپس بر اثر مهارت‌های پزشک امکان دارد درمان‌های دیگر برای بیمار مورد استفاده قرار بگیرد. مهم‌ترین داروهایی که برای درمان بیماری‌های روده و در بهترین بیمارستان روده تهران تجویز خواهد شد، عبارتند از:

داروهای ضد التهابی

این دسته از داروها برای کاهش التهابات روده تجویز خواهد شد که با توجه به محل درگیری روده بزرگ، داروهای متنوعی در این مواقع تجویز می‌گردد.

حال در ادامه به برخی از مهم‌ترین داروهای ضد التهابی که ممکن است توسط پزشکان بیمارستان ایرانشهر تجویز شود، اشاره خواهیم داشت.

Mesalamine: مسالامین )Asacol HD، Delzicol (

Balsalazide: بالسالازید )Colazal (

Olsalazine 🙂 السالازین Dipentum (

سرکوبگرهای سیستم ایمنی

Azathioprine: آزاتیوپرین (Azasan، Imuran)

Mercaptopurine: مرکاپتوپورین (Purinethol، Purixan)

Cyclosporine: سیکلوسپورین (Gengraf, Neoral, Sandimmune)

Methotrexate 🙂 متوترکسات Trexall (

مهار کننده‌ی فاکتور نکروز کننده‌ی تومور (TNF) آلفا

داروهای مهار کننده دیگری باعث خنثی کردن پروتئین تولید شده به واسطه سیستم ایمنی بدن خواهند شد و نیز تاثیر بسیاری در برطرف نمودن بیماری‌های روده خواهند داشت. این دسته از داروهای مهار کننده عبارتند از:

Infliximab: اینفلیکسیماب (Remicade)

Adalimumab: آدالیموماب (Humira)

Golimumab: گولیموماب (Simponi)

Natalizumab: ناتالیزوماب (Tysabri)

Vedolizumab: ودولیزومب (Entyvio)

Ustekinumab): آستکینوماب Stelara (

آنتی بیوتیک‌ها

مصرف آنتی ‌بیوتیک‌ها در کنار دیگر داروهای مختلف می‌تواند در مواقع بروز عفونت، مشکلات مربوط به روده‌ها را نیز برطرف کند. به خصوص تجویز این دسته از آنتی‌بیوتیک‌ها برای بیماری‌های اطراف مقعد توسط پزشکان تجویز خواهد شد که مهم‌ترین آن‌ها سیپروفلوکساسین (CIPRO) و مترونیدازول (Flagyl) می‌باشند.

سایر داروها و مکمل‌ها

سایر داروها و مکمل‌ها
سایر داروها و مکمل‌ها

برای کاهش نشانه‌ها و علائم، داروها و مکمل‌های بسیار دیگری مورد استفاده قرار خواهند گرفت که قطعا باید قبل ‌از مصرف آن‌ها با پزشکان بیمارستان ایرانشهر به‌ عنوان متخصص برای برطرف‌شدن بیماری‌های روده خود مشورت داشته باشید.

به‌ عنوان نمونه؛ مصرف برخی از داروهای ضد اسهال در این مواقع کمک بسیار زیادی به تسکین دردها خواهد کرد و همین ‌طور مصرف مسکن‌های مختلف به تجویز پزشکان ممکن است کارساز و اصولی باشد. در برخی مواقع استفاده از مکمل‌های آهن و مصرف مکمل کلسیم و ویتامین دی نیز قرص‌های مؤثر و مفیدی برای برطرف نمودن مشکلات روده می‌باشند.

البته به این نکته توجه داشته باشید که هیچ‌ گاه به‌ صورت خودسرانه قادر به مصرف این دسته از قرص ها نمی‌باشید و حتما باید برای مصرف آن‌ها از پزشک خود مشورت بگیرید.

عمل جراحی

در صورتی ‌که درمان‌های دارویی و دیگر روش‌های ممکن در هنگام مراجعه به بهترین بیمارستان روده تهران یعنی بیمارستان ایرانشهر جواب‌گو نباشد، استفاده از عمل‌های جراحی بعد از رژیم‌های غذایی کارساز می‌باشد.

در برخی مواقع ممکن است به ‌حدی شرایط موجود حاد باشد که پزشک برای برطرف نمودن عوارض مشکلات روده، عمل‌های جراحی را توصیه نماید.

به ‌عنوان نمونه کولیت زخمی با جراحی از بین خواهد رفت. در واقع این جراحی بدان معناست که بخش متصل شده به مقعد به روده کوچک، مورد جراحی قرار خواهد گرفت.

اما بخش انتهایی روده کوچک متصل به مقعد می‌باشد که تحت نظر جراح جراحی خواهد شد تا مدفوع فرد به ‌صورت عادی از بدن خارج گردد.

در بسیاری از مواقع دیگر برای برطرف نمودن مشکلات دیگر روده، استفاده از جراحی و روش‌های مشابه قابل‌ درمان می‌باشند که شامل حذف بخش خاصی از روده خواهند شد که کمک بسیار زیادی به درمان خواهد کرد.

ممکن است در کنار این مقاله مطالعه قیمت جراحی سرطان روده نیز به افزایش اطلاعات شما کمک کند.

رژیم غذایی مناسب بیماران التهاب روده

در کنار مصرف انواع قرص‌ها و داروهای مکمل برای برطرف‌شدن مشکلات روده و استفاده از جراحی‌ها، پزشک حتما توجه ویژه‌ای به رژیم‌های غذایی افراد برای کاهش یافتن التهابات روده خواهد کرد.

در واقع یکی از مهم‌ترین دلایلی که می‌تواند مشکلات موجود برای روده را ایجاد کند، مشکلات مربوط به تغذیه می‌باشد که فرد باید هر چه سریع‌تر اقدام به درمان از این طریق کند و سبک زندگی خود را برای مصرف مواد غذایی در طول روز تصحیح کند.

با مراجعه به بیمارستان ایرانشهر به ‌عنوان بهترین بیمارستان روده تهران و کمک گرفتن از پزشکان حاذق این بیمارستان، می‌توانید با استفاده از روش‌های موجود همچون رژیم غذایی، مصرف داروهای مختلف و در صورت لزوم جراحی، اقدامات لازم برای درمان را فراهم سازید.

درمان بیماری‌های التهابی روده توسط چه دکتری امکان‌پذیر است؟

درمان بیماری‌های التهابی روده توسط چه دکتری امکان‌پذیر است؟
درمان بیماری‌های التهابی روده توسط چه دکتری امکان‌پذیر است؟

با تمامی نکات ارائه شده در راستای مشکلات روده، اگر شما نیز درگیر علائم و نشانه‌های بیماری‌های روده می‌باشید، برای این ‌که تشخیص بهتری از مشکلات روده داشته باشید، می‌توانید به نزد پزشکان گوارش یا فوق گوارش و فوق ‌تخصص گوارش و کبد در بیمارستان ایرانشهر به‌ عنوان بهترین بیمارستان روده تهران مراجعه داشته باشید.

متخصصین این بیمارستان با در نظر گرفتن علائم شما آزمایش‌های مختلفی برای شما در نظر خواهند گرفت که با بررسی و شناخت این جزئیات از شرایط بدن شما باعث می‌شود تا روند درمان به بهترین نحو ممکن صورت بگیرد.

در صورتی ‌که بدن شما دچار التهابات بسیار زیاد روده باشد، قطعا داروهای ضد التهاب برای شما در نظر گرفته خواهد شد.

پس برای بهره بردن از تخصص‌های بهترین پزشک، می‌توانید به بیمارستان ایرانشهر به‌ عنوان بهترین بیمارستان روده تهران مراجعه داشته باشید تا در اسرع وقت، درمان مفیدی برای مشکل مورد نظر شما حاصل گردد.

جمع ‌بندی مطالب

جمع ‌بندی مطالب
جمع ‌بندی مطالب

برخی از افراد نگرانی‌های بسیار زیادی در راستای برطرف نمودن بیماری‌های روده خواهند داشت و همواره به ‌دنبال شناخت بهترین بیمارستان روده تهران می‌باشند.

در این مطلب تلاش کرده‌ایم تا اطلاعات کاملی در زمینه انواع بیماری‌های روده برای شما فراهم سازیم تا اگر شما نیز دچار این مشکل می‌باشید، با مراجعه به بیمارستان ایرانشهر بتوانید از خدمات ارزنده آن‌ها در این زمینه بهزه مند شوید.

پزشکان بیمارستان ایرانشهر با داشتن تخصص و تجربه کافی در زمینه درمان بیماری‌های التهابات روده، همواره در کنار هم‌وطنان عزیزمان هستند تا کمک کنند با پیشگیری، تشخیص و درمان به ‌موقع، مشکلات روده برای افراد درمان شود.

این بیمارستان از پزشکان متخصص تشکیل‌ شده است و با داشتن تجهیزات و تکنولوژی‌های روز دنیا همچون کولونوسکوپی و آندوسکوپی و انواع عکس‌برداری‌های مختلف می‌تواند اطلاعات دقیق‌تری در رابطه با بیماری‌های روده افراد فراهم سازد و به آن‌ها کمک کند تا نشانه‌ها و علائم به ‌وجود آمده برای مشکلات روده را هر چه سریع‌تر برطرف کنند.

با مطالعه این مطلب، شما نیز می‌توانید از امکانات منحصر به‌ فرد این بیمارستان بهره‌مند شوید.

https://cutt.ly/7XGZKgk

Table of Contents

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نشانی : خیابان شریعتی، نرسيده به سه راه طالقاني، خیابان جواد کارگر
تلفن : 71960-021
نمابر : 77607016-021
كد پستي : 1563793111
ايميل : [email protected]
Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید