لوگو بیمارستان ایرانشهر

AR

ENG

درمان قطعی روماتیسم مفصلی

درمان قطعی روماتیسم مفصلی

Table of Contents

در این مقاله از بیان بهترین دکتر روماتولوژی در تهران، به بررسی موضوع درمان قطعی روماتیسم مفصلی خواهیم پرداخت.

درمان قطعی روماتیسم مفصلی همواره یکی از دغدغه های کسانی بوده است که با این بیماری دست و پنجه نرم کرده اند. کسانی که به تازگی متوجه این بیماری شده اند نیز معمولا برای درمان این بیماری و به خصوص درمان قطعی آن جست و جو می کنند.

در این مطلب ما قصد داریم تا با اطمینان بیشتری در رابطه با درمان قطعی بیماری روماتیسم مفصلی برای شما مطالبی را بیان کنیم و ضمن بررسی اطلاعات لازم در این زمینه، به شما کمک کنیم تا بهترین بیمارستان و بهترین متخصص را برای درمان بیماری قطعی این بیماری پیدا کنید.

ویدئو درمان قطعی روماتیسم مفصلی

در این راستا می توانید به بیمارستان ایرانشهر مراجعه نمایید. بیمارستان ایرانشهر، معتبرترین مرکز درمانی در این زمینه می باشد.

 

اینفوگرافیک درمان قطعی روماتیسم مفصلی

اینفوگرافیک درمان قطعی روماتیسم مفصلی
اینفوگرافیک درمان قطعی روماتیسم مفصلی

با ما همراه باشید تا ضمن بررسی مطالبی که در بالا گفتیم، به سوالات گوناگون نیز پاسخ بدهیم.

درمان قطعی روماتیسم مفصلی چیست؟

پیشگیری یک راه درست برای جلوگیری از ابتلا به روماتیسم مفصلی می‌باشد.

برای کاهش نشانه های بیماری روماتیسم مفصلی به بیمارستان ایرانشهر مراجعه کنید. مانند انجام ورزش یوگا و پیلاتس و جراحی ترمیم تاندون و جراحی تعویض مفصل.

جهت کسب اطلاعات بیشتر روی بخش درمان قطعی روماتیسم مفصلی کلیک نمایید. 

لطفا جهت ارتباط با بیمارستان ایرانشهر، از طریق شماره تماس 71960-021 در ارتباط باشید.

عناوین مقاله:

اهمیت توجه به سلامت مفاصل

روماتیسم مفصلی چیست؟

نشانه های بیماری روماتیسم مفصلی

علل روماتیسم مفصلی چیست؟

آیا می توان روماتیسم مفصلی را در خانه درمان کرد؟

چرا بیمارستان ایرانشهر بهترین است؟

هزینه های درمان قطعی روماتیسم مفصلی

عوامل موثر بر هزینه های درمان روماتیسم مفصلی

درمان قطعی روماتیسم مفصلی

 

اهمیت توجه به سلامت مفاصل

اهمیت توجه به سلامت مفاصل
اهمیت توجه به سلامت مفاصل

اگر بدن خود را مانند یک دستگاه در حال حرکت در نظر بگیرید، مفاصل شما حکم چرخ های این دستگاه را دارند. به عبارت دیگر فعالیت مدام مفاصل شما در نقاط مختلف بدنتان باعث شکل گیری حرکات مختلف در قسمت های گوناگون بدن شما می‌شود.

به همین دلیل است که اگر سلامت این مفاصل نادیده گرفته شود، ممکن است برای ادامه زندگی راه چندان آسانی در پیش نداشته باشید. در این قسمت از مقاله قصد داریم شما را با اهمیت های توجه به سلامت این بخش مهم از بدن یعنی مفاصل آشنا کنیم.

کار اصلی مفصل ها بند کردن یا اتصال دو استخوان به یکدیگر می باشد. مفاصل معمولا از جنس غضروف می‌باشند.

مفاصل از نظر ساختار و عملکرد در بدنمان به انواع مختلفی دسته بندی می‌شوند. یکی از دسته بندی های مفاصل بر اساس میزان و نحوه حرکت آن ها می‌باشد.

پیشنهاد می کنیم از پست عمل لیزری دیسک کمر در همدان دیدن کنید.

مفاصل از این نظر به این سه دسته تقسیم می‌شوند؛

مفاصل متحرک: مانند آرنج، زانو

مفاصل غیر متحرک: مانند جمجمه

مفاصل نیمه متحرک: مانند مفصل بین دنده ها یا ستون مهره ها

مفاصل متحرک معمولا بیشتر حرکات بدن را با همکاری استخوان ها پوشش می‌دهند. در واقع اگر مفصل های متحرک وجود نداشته باشد، نمی‌توان هیچ گونه حرکتی را به وجود آورد.

به همین دلیل مفاصل متحرک بیشتر در معرض خطر هستند. چرا که این مفاصل  به دلیل افزایش فعالیت و استفاده از آن با افزایش سن بیشتر در معرض سایش و سابیدگی قرار می‌گیرند.

در واقع می‌توان گفت که یکی از دلایل اصلی اهمیت توجه به سلامت مفاصل، نقش آن ها در تحرک می‌باشد. بسیاری از افرادی که به بیماری های مفصلی دچار هستند، معمولا در انجام کوچکترین کارها نیز نیازمند کمک هستند و حتی نمی‌توانند کارهای روزمره خود را به تنهایی انجام بدهند.

به همین دلیل مراقبت و نگهداری درست از این بخش مهم در بدن، بسیار حائز اهمیت می‌باشد و شما باید حتما به سلامت این بخش از بدنتان توجه ویژه داشته باشید.

معمولا این توجه و مراقبت باید در سنین بالاتر بیشتر شود

معمولا این توجه و مراقبت باید در سنین بالاتر بیشتر شود. چرا که بیشتر بیماری های مفصلی در سنین 30 تا 50 سالگی خود را نشان می‌دهند.

بیماری های مفصلی در زنان شیوع بیشتری دارد. زنان به دلایل زیادی مانند حاملگی، زایمان و سایر عوامل دیگر، بیشتر در معرض ابتلا به بیماری های مختلف قرار دارند.

بیماری های مفصلی یکی از این بیماری ها می‌باشد که باید زنان به آن توجه بیشتری داشته باشند و از سلامت خود نهایت مراقبت را داشته باشند.

بیماری هایی که در رابطه با مفاصل وجود دارد، انواع مختلفی هستند که هر کدام از آن ها می‌تواند یک دلیل خاص داشته باشد.

روماتیسم مفصلی

یکی از شایع ترین بیماری های مربوط به مفاصل، روماتیسم مفصلی می‌باشد.

این بیماری معمولا بخش های زیاد و مفاصل مختلفی را در بدن درگیر می‌کند. بیماری روماتیسم مفصلی هم مانند سایر بیماری های مفصلی معمولا در سنین بالاتر بروز می‌کند. بنابراین توجه و مراقبت از سلامت مفصل ها برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری بسیار مهم می‌باشد.

بیمارستان های مختلفی در زمینه بیماری های مفصلی مانند روماتیسم مفصلی فعالیت می‌کنند. جراحان و متخصصان خبره ای در بیمارستان ها برای کمک به بیماران روماتیسم مفصلی آماده به کار هستند.

یکی از بیمارستان هایی که توجه ویژه ای برای درمان روماتیسم مفصلی دارد، بیمارستان ایرانشهر می‌باشد. این بیمارستان دارای یک کادر درمان بسیار متخصص در زمینه روماتیسم مفصلی می‌باشد.

شما هم اگر برای درمان روماتیسم مفصلی خود به دنبال یک بیمارستان خوب در شهر تهران هستید، بیمارستان ایرانشهر یکی از مجهزترین بیمارستان ها برای درمان انواع بیماری های مختلف از جمله روماتیسم مفصلی می‌باشد.

در ادامه مقاله بیشتر با بیماری روماتیسم مفصلی و راه های درمان این بیماری آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.

روماتیسم مفصلی چیست؟

روماتیسم مفصلی چیست؟
روماتیسم مفصلی چیست؟

روماتیسم مفصلی یکی از شایع ترین بیماری های مفصلی است که امروزه افراد زیادی به آن مبتلا می‌باشند. روماتیسم مفصلی در واقع یک بیماری خود ایمنی است.

شاید با بیماری های خود ایمنی آشنایی نداشته باشید. بیماری خودایمنی به بیماری گفته می‌شود که در آن سیستم ایمنی بدن فرد به جای مقابله با عوامل خارجی، به تخریب سلول های خودی می‌پردازد.

بیماری های خود ایمنی انواع مختلفی دارند و تا به امروز بسیاری از این بیماری ها شناخته شده اند. همچنین راه های زیادی هم برای کاهش اثرات این بیماری ها بر سلامت فرد و یا درمان کامل این بیماری ها شکل گرفته است.

جامعه پزشکی امروزه در روش های درمانی برای انواع بیماری ها از جمله بیماری روماتیسم مفصلی بسیار تخصصی تر عمل می‌کند.

از جمله مفاصلی که در بیماری روماتیسم مفصلی احتمال درگیر شدن آن ها بیشتر است، می‌توان به این موارد اشاره کرد:

مفاصل انگشتان، انگشت دست، مفاصل مچ دست و پا و مفاصل پا

اما علاوه بر این موارد، سایر مفاصل هم در معرض حمله این بیماری قرار دارند.

روماتیسم مفصلی انواع مختلفی دارد که در این قسمت از مقاله به چند مورد از آن ها اشاره خواهیم کرد.

آرتریت یا روماتوئید:

اولین و گسترش یافته ترین نوع روماتیسم مفصلی آرتریت می‌باشد. آرتریت یا روماتوئید معمولا با درگیری مفاصل ران، زانو، لگن، دست و پاها همراه می‌باشد.

این نوع روماتیسم با التهاب و درد شدیدی همراه است. به عنوان مثال روماتیسم مفصل زانو زمانی رخ می‌دهد که پوشش احاطه کننده مفصل زانو از بین برود. (لطفا از پست پروتز زانو دیدن کنید.)

در نهایت با ورم و التهاب این پوشش که سینوویوم نام دارد، غضروف و مفصل در معرض  آسیب و ساییدگی قرار خواهد گرفت.

آرتریت یکی از شایع ترین نوع روماتیسم مفصلی است که افراد زیادی به آن مبتلا می‌شوند. درصد ابتلای زنان به این بیماری بسیار بیشتر از مردان است.

نقرس:

یک نوع دیگر از بیماری روماتیسم مفصلی است که در آن التهاب و درد شدیدی برای فرد مبتلا به وجود می آید. این بیماری معمولا در اثر وجود مقدار زیادی اوریک اسید در خون بروز می‌کند.

معمولا زمانی که میزان اوریک اسید در خون از حد نرمال و طبیعی بالاتر برود، میزان اضافه آن در مفاصل رسوب می‌کند.

در واقع این اسید اوریک اضافی به شکل کریستال هایی در می‌آید و در مفاصل نشت می‌کند. این عمل باعث درد و التهاب مفاصل خواهد شد.

نقرس معمولا مفاصل پا از جمله انگشتان، زانو و قوزک پا را درگیر می‌کند.

لوپوس:

زمانی که بیماری روماتیسم مفصلی اندام های مهم و اساسی بدن مانند پوست، ریه، کلیه ها، اعصاب و قلب را درگیر کند، بیماری لوپوس خود را نشان خواهد داد.

بنا بر آن چه گفتیم، مشخص ترین نشانه روماتیسم مفصلی، درد و التهابی است که در اثر تخریب مفاصل شکل می‌گیرد. اما نشانه های خاص ديگری هم قبل از ابتلای این بیماری وجود دارد که باید آن ها را جدی بگیریم.

در ادامه مقاله بیشتر با نشانه های بیماری روماتیسم مفصلی آشنا خواهید شد.

درمان قطعی روماتیسم مفصلی هم یکی دیگر از عناوینی است که در بقیه مقاله به آن اشاره کردیم. با ما همراه باشید.

بیمارستان ها نقش مهمی در جلوگیری و درمان بیماری های مختلف از جمله روماتیسم مفصلی دارند. بیمارستان ایرانشهر یکی از مجهزترین بیمارستان های تهران است که افراد زیادی را در بخش های مختلف درمانی خود پوشش می‌دهد.

بیمارستان ایرانشهر از بزرگترین و مجهزترین بیمارستان های تهران است و شما می توانید به راحتی به این بیمارستان برای درمان بیماری های مختلف از جمله روماتیسم مفصلی مراجعه کنید.

نشانه های بیماری روماتیسم مفصلی

نشانه های بیماری روماتیسم مفصلی
نشانه های بیماری روماتیسم مفصلی

معمولا بیماری روماتیسم مفصلی در ابتدا با این نشانه ها همراه است:

کاهش اشتها:

کاهش اشتها یکی از نشانه های بیماری روماتیسم مفصلی در ابتدای ابتلا به این بیماری می‌باشد. کاهش اشتهای ناشی از این بیماری معمولا با کم شدن اشتهای واقعی متفاوت است و فرد حتما آن را احساس خواهد.

بنابراین لازم است اگر بی دلیل و به طور عجیبی اشتهای شما به خوردن کم شده است، حتما برای معاینه به یک  پزشک متخصص در یک بیمارستان معتبر مانند بیمارستان ایرانشهر مراجعه کنید.

لطفا از پست مدت استراحت بعد از عمل تعویض مفصل لگن دیدن کنید.

احساس خستگی بی دلیل:

احساس خستگی بی دلیل:
احساس خستگی بی دلیل:

یکی دیگر از نشانه های ابتلا به بیماری روماتیسم مفصلی، خستگی و بی حالی زیاد بدون کار یا فعالیت می‌باشد.

یعنی شما بدون انجام هیچ گونه فعالیت سنگین، دچار خستگی و بی حالی شدید می‌شوید. این می‌تواند یکی از نشانه های روماتیسم مفصلی باشد.

کم خونی:

کم خونی:
کم خونی:

معمولا کم خونی علت های مختلفی دارد. یکی از علت های اصلی روماتیسم مفصلی هم کم خونی می‌باشد. در واقع زمانی که شما چند علامت بارز از روماتیسم مفصلی را همراه با نشانه کم خونی داشته باشید، احتمال ابتلای شما به روماتیسم مفصلی بالا خواهد بود.

اما تشخيص پزشک متخصص می‌تواند وجود یا عدم وجود این بیماری در بدن شما را تایید کند.

تب بالا و لرز شدید:

تب و لرز هم یکی از نشانه های هشدار بدن برای وجود بیماری در بدن ما می‌ باشد. معمولا تب و لرز به دلیل وجود یک التهاب در بدن شکل می‌گیرد.

بیماری روماتیسم مفصلی هم معمولا التهابات شدیدی را در بدن شکل می‌دهد. بنابراین تب و لرز یک نشانه بارز برای افراد مبتلا به بیماری روماتیسم مفصلی می‌باشد.

التهاب تاندونی:

قبلا اشاره کردیم باز هم اشاره می‌کنیم که التهاب یکی از نشانه های اصلی روماتیسم مفصلی می‌باشد. التهاب تاندونی نشانه اصلی این بیماری می‌باشد. بنابراین با رویت این نشانه در بدن باید آن را جدی بگیریم.

درد:

درد:
درد:

درد هم که از نشانه های بارز و اولیه هر نوع بیماری محسوب می‌شود. درد مفاصل از نشانه های بارز بیماری روماتیسم مفصلی است.

در واقع زمانی افراد برای علت نشانه های ناشی از روماتیسم مفصلی به دکتر مراجعه می‌کنند که درد ناشی از این بیماری طاقت آن ها را طاق کند.

این می‌تواند بد باشد. چرا که اگر هر بیماری از جمله روماتیسم مفصلی در زمان های اولیه تحت درمان قرار بگیرد، مسلما جلوگیری و کاهش اثرات تخریبی آن بر بدن هم کمتر خواهد بود.

بنابراین توصیه ما به شما این است که اگر هر کدام از این نشانه ها را در خود مشاهده کردید، برای اطلاع درست از علت آن حتما به یک بیمارستان تخصصی که کادر درمان متخصصی در آن فعالیت می‌کنند، مراجعه کنید.

بیمارستان ایرانشهر یکی از این بیمارستان ها می‌باشد که با ارائه خدمات پزشکی به افراد روماتیسمی، توانسته است به یکی از بهترین بیمارستان ها تبدیل شود.

آنچه بیان کردیم جزو نشانه های غیر مفصلی و ابتدایی مربوط به بیماری روماتیسم مفصلی بود. اما این بیماری یک سری علائم دقیق تر دارد که به اصطلاح به آن ها علائم مفصلی بیماری روماتیسم مفصلی گفته می‌شود. این علائم شامل موارد زیر می باشد‌‌؛

درد شدید مفاصل:

درد شدید مفاصل:
درد شدید مفاصل:

احساس درد شدید در مفاصل یکی از نشانه های مهم بیماری روماتیسم مفصلی است. این درد معمولا در ابتدای روز و صبح ها تشدید می‌شود.

احساس سفت شدن در مفاصل:

یکی از نشانه های دیگر بیماری روماتیسم مفصلی که معمولا در افراد زیادی این نشانه بروز می‌کند، سفت شدن مفاصل می‌باشد. این سفت شدن ناشی از خشکی شدید در مفاصل می‌باشد.

ورم مفصل:

ورم مفصل:
ورم مفصل:

التهاب یا همان ورم یکی از نشانه های بارز و اصلی بیماری روماتیسم مفصلی است. این نشانه معمولا با تغییر حجم مفصل به خوبی قابل تشخیص می‌باشد. در واقع این ورم همیشگی نیست و در یک زمان های خاصی شکل می‌گیرد. به همین دلیل به خوبی قابل تشخیص خواهد بود.

لنگ لنگان راه رفتن:

لنگ لنگان راه رفتن:
لنگ لنگان راه رفتن:

زمانی که بیماری روماتیسم مفصلی، مفاصل زانو، لگن یا به طور کلی پا را درگیر کند، فرد در راه رفتن دچار مشکل خواهد شد. به همین دلیل ممکن است لنگ لنگان راه برود و این یکی از نشانه های روماتیسم مفصلی خواهد بود.

همه این علائم، مواردی بود که نشان می‌دهد فرد به بیماری روماتیسم مفصلی مبتلا شده است. اما این نشانه ها می‌تواند دلایل دیگری به جز روماتیسم مفصلی هم داشته باشد.

بنابراین بهتر است برای تشخیص درست این بیماری، به یک بیمارستان مجهز و تخصصی که پزشکان ماهری در آن مشغول به کار هستند، مراجعه کنیم.

بیمارستان ایرانشهر یکی از بزرگترین و تخصصی ترین بیمارستان های تهران است.

درمان قطعی روماتیسم مفصلی

درمان قطعی روماتیسم مفصلی
درمان قطعی روماتیسم مفصلی

روماتیسم مفصلی از جمله بیماری هایی است که برای آن درمان قطعی وجود ندارد. در واقع  هنوز درمان قطعی برای روماتیسم مفصلی شناخته نشده است. اما همواره علم در حال پیشرفت است.

علم پزشکی هم یکی از علوم بسیار گسترده می‌باشد که کشف نشده های زیادی در آن وجود دارد. بنابراین درمان قطعی روماتیسم مفصلی موضوع دور از انتظاری نمی‌باشد. اما هنوز برای آن راه شناخته شده ای وجود ندارد. به همین دلیل بهترین درمان فعلا برای این بیماری، پیشگیری از آن می‌باشد.

پیشگیری یک راه درست برای جلوگیری از ابتلا به بسیاری از بیماری ها می‌باشد. شما می توانید با مراجعه دوره ای به متخصصین در زمینه بیماری های مفصلی، از سلامت مفاصل خود آگاهی پیدا کنید.

اما اگر به هر دلیلی به بیماری روماتیسم مفصلی یا هر بیماری دیگری مبتلا شدید، بهترین و مطمئن ترین روش برای درمان یا کاهش نشانه های بیماری، مراجعه به یک مرکز یا بیمارستان تخصصی برای درمان بیماری شما می‌باشد.

بیمارستان ایرانشهر یکی از تخصصی ترین بیمارستان‌ها برای درمان بیماری روماتیسم مفصلی می‌باشد. این بیمارستان با تجهیزات پزشکی بسیار تخصصی می‌تواند نتایج معینی را از میزان و درجه بیماری به شما بدهد.

پس قدم اول برای درمان قطعی روماتیسم مفصلی یا کاهش نشانه های این بیماری، مراجعه به یک بیمارستان تخصصی مانند بیمارستان ایرانشهر می‌باشد.

راه حل های پزشکی مناسب

در قدم بعدی، پزشکان متخصص در بیمارستان ایرانشهر، راه حل های پزشکی مناسبی را برای کاهش نشانه های بیماری روماتیسم مفصلی برای شما انجام خواهند داد.

پزشک متخصص برای کاهش نشانه های بیماری روماتیسم مفصلی در قدم اول سعی می‌کند تا از تخریب بیشتر مفاصل جلوگیری کند. همچنین دردهای ناشی از این بیماری هم در اولین اقدامات توسط پزشک متخصص در پروسه کاهش قرار خواهند گرفت.

به طور کلی درمان به وسیله دارو و توانبخشی به واسطه فیزیوتراپی، از جمله مهترین روش هایی است که برای جلوگیری از پیشرفت بیماری روماتیسم مفصلی در نظر گرفته می‌شود.

برای کاهش اولیه دردهای ناشی از روماتیسم مفصلی، پزشک متخصص داروهای ضد التهاب مانند پروفن و ناپروکسن سدیم را برای شخص تجویز می کند. در صورت عدم کاهش درد با این داروها، پزشک از داروهای قوی تر کورتیکواستروئیدی استفاده خواهد کرد.

این داروها معمولا در موارد خاص و توسط پزشک متخصص باید مورد استفاده قرار بگیرد. بنابراین از هر گونه استفاده خودسرانه این داروها جدا خودداری کنید.

بخش دیگری از داروها برای کاهش عوارض بیماری روماتیسم مفصلی، داروهای ضد روماتیسم است. این داروها شامل:

متوترکسات، لفلونامید،هیدروکسی کلروکین و سولفاسالازین می‌باشد. این داروها هم مانند داروهای دیگر باید حتما تحت نظر و تجویز پزشک متخصص مصرف شود.

بخش دیگری از دارو درمانی در درمان قطعی روماتیسم مفصلی، داروهایی است که به صورت مستقیم به مفاصل تزریق می‌شوند. معمولا داروهای کورتیزول این گونه به فرد بیمار تزریق خواهند شد.

یکی از راه های درمان یا کاهش عوارض و نشانه های بیماری روماتیسم مفصلی، فیزیوتراپی می‌باشد. در واقع فرد مبتلا به این بیماری می‌تواند با جلسات فیزیوتراپی مخصوص، اصلاح و انجام حرکات مخصوص، بخش زیادی از ناتوانی خود را که بوسیله روماتیسم از دست داده‌ است را بازگرداند.

بنابراین توانبخشی و فیزیوتراپی یکی از روش های مؤثر در درمان قطعی روماتیسم مفصلی یا کاهش نشانه های آن محسوب شود.

ورزش:

ورزش:
ورزش:

ورزش نقش مهمی در بهبود وضعیت سلامت بدن دارد. ورزش یک بخش بزرگ از یک بیماری را می‌تواند از بین ببرد. به طور کلی ورزش جایگاه مهمی در زندگی و سلامت روح و جسم هر فرد دارد. برای کاهش عوارض و نشانه ها و یا درمان قطعی روماتیسم مفصلی می‌توان ورزش را به عنوان یک راه بهبود تجربه کرد.

انجام ورزش هایی مانند یوگا و پیلاتس می‌تواند سلامت شما را برای رهایی از روماتیسم مفصلی تضمین کند.

بنابراین می توانیم بگوییم که راه های جلوگیری، کاهش نشانه ها  و دردهای مفصلی بسیار زیاد و متنوع هستند اما تقریبا هنوز درمان قطعی روماتیسم مفصلی شناخته نشده است.

شما هم اگر به این بیماری مبتلا هستید، بهتر است در قدم اول با مراجعه به یک متخصص از وضعیت کلی سلامت خود مطلع شوید و برای درمان و یا کاهش عوارض روماتیسم مفصلی گام بردارید.

کادر درمان متخصص

بیمارستان ایرانشهر با کادر درمان متخصص و با سابقه ای که در زمینه بیماری های مفصلی از جمله روماتیسم مفصلی دارد، می‌تواند یک بیمارستان معتبر برای درمان بیماری هایتان باشد.

بیمارستان ایرانشهر معمولا در درمان بیماری روماتیسم مفصلی به وسیله جراحی یکی از توانمند ترین بیمارستان ها به شمار می‌رود.

در واقع یکی از روش های درمانی بیماری روماتیسم مفصلی که به درمان قطعی روماتیسم مفصلی نزدیکتر است، جراحی می‌باشد.

جراحی هایی که برای این بیماری انجام می گیرد، انواع مختلفی دارد که در هر کدام از آن ها با استفاده از یک متد خاص سعی می‌شود این روماتیسم مفصلی درمان شود.

جراحی سینووکتومی:

این جراحی سعی می‌کند تا غشای آسیب دیده سینوویال را که اطراف مفصل مورد تخریب را احاطه کرده است، خارج  کند. مفاصل آرنج، زانو، انگشتان از جمله رایج ترین مفاصلی هستند که به وسیله این روش درمان می‌شوند.

جراحی ترمیم تاندون و جراحی تعویض مفصل هم جزو جراحی های روماتیسم مفصلی می‌باشد.

علل روماتیسم مفصلی چیست؟

علل روماتیسم مفصلی چیست؟
علل روماتیسم مفصلی چیست؟

روماتیسم؛ همان طور که گفتیم، می تواند راه های تشخیص مختلفی داشته باشد اما از همه مهم تر این است که بدانید این بیماری می تواند از علت های مختلفی ایجاد شده باشد.

همان طور که پیشتر گفتیم، بیماری روماتیسم در اصل یک بیماری خود ایمنی است که باید آن را جدی بگیریم. بیماری های خود ایمنی در اصل می توانند ناشی از حمله سیستم ایمنی بدن به بافت های بدن باشد.

این مورد در بیماری هایی مانند ام اس رایج  است که ناشی از حمله سیستم ایمنی به بافت عصبی است اما در این بین، بافت های استخوانی و مفاصل نیز از این بیماری ها و اثرات آن مصون نیستند.

در واقع بیماری هایی مانند روماتیسم در نتیجه حمله سیستم ایمنی بدن به بافت مفاصل و استخوانی است. در حالی که این مسئله بزرگترین و اصلی ترین علت این بیماری است،

اما باید بدانید که در نتیجه این حمله زمانی که بافت غشایی مفاصل متورم تر می شود، این بیماری شدت بیشتری پیدا می کند. پس در نهایت علت اصلی این بیماری متورم تر شدن غشای بافت مفاصل است.

این مسئله باعث شده است که امروزه با کمک داروهای مختلف و روش های مختلف، درمان روماتیسم امکانپذیر شده و عملا کنترل این بیماری ممکن شده باشد و تنها شرط آن مراجعه کردن به بهترین متخصص و درمانگاه برای درمان این بیماری است.

پیشنهاد می کنیم از پست سرطان استخوان درمان قطعی دارد دیدن کنید.

بیماری روماتیسم با هر علتی که داشته باشد، با علل مختلفی نیز ممکن است شدیدتر شود

بیماری روماتیسم با هر علتی که داشته باشد، با علل مختلفی نیز ممکن است شدیدتر شود. این علت ها می تواند ناشی از جنسیت، سابقه خانوادگی و حتی سن باشد.

بالا رفتن سن می تواند یک علت اصلی برای بروز رماتیسم باشد. هر چند که این عارضه خود ایمنی معمولا در همه سنین بروز می کند، اما در سنین بین 30 تا 60 سال، احتمال بروز این بیماری بیشتر بوده و در نتیجه می توان گفت که این سن می تواند یکی از عوامل تشدید این بیماری باشد.

از سوی دیگر هم باید بداانید که سابقه خانوادگی در این بیماری ها به خصوص بیماری های خود ایمنی بسیار مهم است.

پزشکان امروزه اثبات کرده اند که سابقه بیماری های خود ایمنی ژنتیکی و یا بیماری روماتیسم در خانواده می تواند باعث شود که این بیماری در دیگر فرزندان نیز رشد بیشتری پیدا کند و در نتیجه، شاهد بروز این بیماری در افراد دارای سابقه خانوادگی باشیم.

باید در نظر بگیرید که بیماری روماتیسم تحت تاثیر مواردی مانند جنسیت نیز قرار می گیرد

از این گذشته باید در نظر بگیرید که بیماری روماتیسم تحت تاثیر مواردی مانند جنسیت نیز قرار می گیرد. امروزه این موضوع به اثبات رسیده است که روماتیسم در زنان به مراتب بیشتر از مردان رخ می دهد و در نتیجه جنسیت هم از دیگر عوامل تاثیر گذار در تشدید این بیماری محسوب می شود.

البته این مسئله مهم است که شما بدون در نظر گرفتن این عوامل با مشاهده هر کدام از عوارض بیماری روماتیسم برای درمان آن به متخصص و یا بیمارستان مراجعه کنید.

یقیناً امروزه این مسئله از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چرا که بسیاری به درمان های خودسرانه روی می آورند که به خودی خود در تشدید مشکلات این بیماری تاثیر بسیار زیادی می گذارد.

در ادامه توصیه های بیشتری در درمان بیماری روماتیسم برای شما به همراه خواهیم داشت و اطلاعات خوبی نیز در این زمینه در اختیار شما قرار می دهیم. با ما همراه باشید تا بیشتر در رابطه با درمان قطعی بیماری روماتیسم اطلاعات کسب کنید.

آیا می توان روماتیسم مفصلی را در خانه درمان کرد؟

آیا می توان روماتیسم مفصلی را در خانه درمان کرد؟
آیا می توان روماتیسم مفصلی را در خانه درمان کرد؟

درمان بیماری های مختلف در هر کجا ممکن نیست. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که حال که بیماری روماتیسم را تشخیص داده اید، به دنبال درمان های سریعتر و یا درمان های خانگی و راحت تر باشید تا نیاز به مراجعه به بیمارستان یا به پزشک متخصص وجود نداشته باشد.

یقینا این بهترین راه حل درمانی است زمانی که شما بتوانید از خدمات یک متخصص در منزل بهره مند شوید. اما در همه بیماری ها این گونه نیست. مسئله، طول درمان بیماری نیست.

مسئله، کیفیت درمان بیماری است. هر چه در درمان بیماری با جزئیات بیشتری اقدام شود، شانس بیشتری نیز برای درمان بیماری به صورت موفق و قطعی وجود دارد تا عوارض کمتری برای شما اتفاق بیفتد.

این مسئله معمولا با درمان بیماری در منزل اتفاق نمی افتد، بلکه لازم است توسط یک متخصص حرفه ای انجام شود.

به همین دلیل هم درمان بیماری روماتیسم در خانه نمی تواند ایده خوبی باشد چرا که بسیاری از بیماری ها را لازم است که در کلینیک و با تجهیزات پیشرفته تر درمان کنیم و یا تحت نظر متخصص برای انجام مراحل اصلی درمان پیش برویم.

در کنار این مسئله، شما می توانید برای پیگیری درمان خود به شکل بیشتر با انجام تمرینات و ورزش های مختلف به درمان بیماری کمک کنید.

این تمرینات و ورزش ها معمولا در خانه نیز قابل انجام است

این تمرینات و ورزش ها معمولا در خانه نیز قابل انجام است اما لازم است که اول توسط متخصص به انجام آن ها توصیه شود.

زمانی که یک متخصص به انجام این روش ها و این ورزش ها توصیه کند و مشخص کند که چه حرکات ورزشی خاصی را باید در تمرین های خانگی رعایت کنید، درمان بیماری آسان تر می شود و شما در خانه نیز می توانید این درمان را داشته باشید.

به طور کلی درمان برخی بیماری ها مانند بیماری روماتیسم، آسانی های خود را دارد و چندان هم مشکل نیست و تنها کافی است که برای درمان این بیماری، به بهترین متخصص و بهترین بیمارستان مراجعه کنید.

در ادامه به شما در رابطه با بهترین بیمارستان برای درمان قطعی بیماری روماتیسم اطلاعات کامل تری ارائه می دهیم و همچنین جدای از بیان ویژگی های بهترین بیمارستان، به معرفی این بیمارستان نیز می پردازیم.

چرا بیمارستان ایرانشهر بهترین است؟

چرا بیمارستان ایرانشهر بهترین است؟
چرا بیمارستان ایرانشهر بهترین است؟

بیمارستان های زیادی هستند که خدمات درمانی خاص خود را برای بیماری هایی مانند بیماری روماتیسم ارائه می دهند.

اما مسئله این نیست که شما از همه بیمارستان ها بخواهید برای درمان روماتیسم اقدام کنند، بلکه لازم است حتما به بهترین بیمارستان مراجعه کنید. مراجعه کردن به بهترین ها می تواند مزیت های بی شماری برای شما داشته باشد.

یکی از مهمترین آن ها این است که شما اطمینان کامل تری از درمانی که پیش می گیرید، دارید و این مسئله باعث می شود که مراحل درمانی را با اطمینان خاطر و با جدیت بیشتری دنبال کنید تا زمانی که به بهبودی لازم دست پیدا کنید.

همچنین معمولا این مسئله نیز در درمان برخی بیماری ها در نظر گرفته می شود که نیاز بیمار به تجهیزات پیشرفته نیز باید تأمین شود. به همین منظور هم شما می توانید با کمک بهترین کلینیک ها و متخصصین، از این تجهیزات برای درمان استفاده کنید تا نتیجه بهتری دریافت کنید.

کسب نتیجه مناسب اهمیت بسیار زیادی دارد

کسب نتیجه مناسب اهمیت بسیار زیادی دارد. از این رو هم توصیه می شود که حتما این مسئله را جدی بگیرید.

با وجود همه این موارد، می دانیم که مراجعه کردن به بهترین ها می تواند حیاتی باشد چرا که گاهی اوقات بیماری می تواند با درمان اشتباه و یا درمان دیرهنگام عود کرده و مشکلات خاص خود را ایجاد کند.

از این لحاظ هم باید در نظر داشته باشیم که سلامت شما با این موضوع گره خورده است و باید حتما  به سراغ بهترین ها بروید تا بتوانید خدمات مناسبی دریافت کنید.

از این نگاه، بیمارستان ایرانشهر می تواند یکی از بهترین کلینیک ها و مراکز درمانی باشد که برای درمان بیماری روماتیسم، مورد استفاده قرار می گیرد.

بیمارستان ایرانشهر را ما به عنوان یکی از مراکزی می شناسیم که امروزه افراد بسیار زیادی در آن خدمات درمانی دریافت می کنند.

مسئله تنها این نیست که این بیمارستان از تجهیزات پیشرفته و خدمات درمانی خوبی استفاده می کند، بلکه مسئله رضایت بالای مراجعینی است که برای درمان مشکلات خود به این بیمارستان مراجعه کرده و غالباً با طی کردن دوره درمانی، به سلامت لازم دست پیدا می کنند.

از این نظر توصیه می کنیم که حتما بیمارستان ایرانشهر را برای انجام مراحل درمان بیماری روماتیسم و به خصوص درمان قطعی روماتیسم مفصلی انتخاب کنید.

در ادامه در رابطه با مسائل بیشتری در این زمینه صحبت خواهیم کرد و نکات بیشتری را در درمان این بیماری با شما در میان خواهیم گذاشت.

هزینه های درمان قطعی روماتیسم مفصلی

هزینه های درمان قطعی روماتیسم مفصلی
هزینه های درمان قطعی روماتیسم مفصلی

بیماری روماتیسم مفصلی از بیماری هایی است که امروزه شایع شده و باعث شده است که تعداد زیادی از مراجعین برای درمان این بیماری اقدام کنند.

اما همیشه چنین نیست که دغدغه مراجعین تنها درمان بیماری باشد. درحقیقت سلامتی از همه چیز مهم تر است و به خصوص در بیماری هایی مانند روماتیسم، این مسئله از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود.

در نگاهی دیگر هم باید بدانیم که برای کسب این سلامتی، لازم است که هزینه هایی را در نظر بگیریم. هزینه هایی که معمولا برای درمان بیماری ها پرداخت می شود، اگر منجر به سلامت فرد شود، کاملا به صرفه و صحیح است اما گاهی اوقات این مشکل نیز پیش می آید که این هزینه ها را باید تا حد امکان کنترل کنیم.

به همین منظور هم برخی از بیماران، این دغدغه را دارند که هزینه درمان قطعی روماتیسم چه میزان است و باید چه اندازه برای درمان این بیماری تا رسیدن به سلامت و بهبودی لازم هزینه کنند.

این مسئله باید این گونه باشد که شما عوامل موثر بر هزینه را بشناسید. همیشه اعلام هزینه با بیان کردن یک رقم مشخص به خصوص در زمینه های درمانی ممکن نیست چرا که این مسئله می تواند بسته به شرایط مختلفی که غالبا شرایط خود فرد برای درمان است، متغیر باشد.

کسانی هستند که بیماری آن ها به مرحله شدیدتری رسیده است

برای مثال کسانی هستند که بیماری آن ها به مرحله شدیدتری رسیده است و لازم است که با کمک راه حل های درمانی مختلف و استفاده از جلسات فیزیوتراپی بیشتر و تجهیزات تخصصی تر برای درمان اقدام شود که این مسئله می تواند تاثیرگذار باشد.

در کنار این مورد هم عوامل موثر بر هزینه دیگری نیز وجود دارد که هر کدام می تواند به نوعی بر هزینه این بیماری ها موثر باشد. از این رو باید در نظر داشته باشید که همیشه بیان کردن یک رقم ثابت کافی نیست

چرا که کسانی هستند که بر اساس این ارقام، برنامه ریزی کرده و در مراحل درمان با هزینه های کمتر یا بیشتری روبرو می شوند که این مسئله می تواند چالش های خاص خود را برای آن ها در پی داشته باشد.

به همین دلیل هم ما توصیه می کنیم که ابتدا عوامل موثر بر هزینه را بشناسیم و بعد برای درمان اقدام کنیم تا بدانیم که دقیقا چه فاکتورهایی می تواند در هزینه نهایی درمان یک بیماری مانند درمان قطعی روماتیسم مفصلی موثر باشد.

همچنین در کنار این موضوع، نگاهی هم به تعرفه های بیمارستان ایرانشهر برای درمان قطعی بیماری روماتیسم خواهیم داشت.

عوامل موثر بر هزینه های درمان روماتیسم مفصلی

عوامل موثر بر هزینه های درمان روماتیسم مفصلی
عوامل موثر بر هزینه های درمان روماتیسم مفصلی

عوامل مختلفی وجود دارد که می تواند در هزینه نهایی یک بیماری و درمان آن موثر باشد. شاید برای شما عجیب باشد که این مسئله از نگاه بسیاری از متخصصان مسئله مهمی است چرا که دغدغه فکری بسیاری از بیماران، هزینه های انجام فرآیند درمانی است که می تواند از تمرکز بیمار برای درمان این بیماری بکاهد و به چالش های این مسیر اضافه کند.

به همین منظور هم اولین موضوعی که باید در نظر بگیریم، این است که روماتیسم مفصلی را با چه هزینه ای می توانیم درمان کنیم و چگونه می توانیم به درمان قطعی روماتیسم مفصلی برسیم.

عوامل موثر بر هزینه یکی از مهمترین نکاتی است که باید بدانیم و بیان رقم مشخص، اقدام هوشمندانه ای نیست چرا که می تواند مشکلاتی نیز در پی داشته باشد.

اما یک مسئله اساسی دیگر نیز وجود دارد و آن هم این است که این عوامل موثر دقیقا چه مواردی هستند و چه فاکتورهایی را شامل می شوند.

در حقیقت مراحل تشخیص، درمان و بعد از درمان مواردی هستند که در یک نگاه کلی باید بررسی شوند. در فرآیند تشخیص، هزینه های ویزیت و یا معاینه توسط متخصصین است که می تواند تاثیرگذار باشد.

لطفا پس از مطالعه این مقاله، از پست بهترین درمان قطعی آرتروز گردن دیدن کنید.

انجام آزمایش

در برخی از بیماری ها و یا در برخی از موارد در بیماری روماتیسم مفصلی نیز این مسئله پیش می آید که پزشک برای انجام تشخیص قطعی تر نیاز به انجام آزمایش و مواردی دیگر دارد که این موارد در کنار هم می تواند تاثیرات خاص خود را داشته باشد.

بعد از آن، در مواردی که لازم است برای درمان بیماری اقدام شود، درمان هایی نظیر استفاده از خدمات بیمارستانی، تعداد جلسات ویزیت توسط پزشک، فیزیوتراپی، شدت بیماری و حتی نوع دستگاه هایی که معمولا در فیزیوتراپی برای درمان استفاده می شود نیز می تواند در نوع خود تاثیرگذار باشد.

بعد از آن معمولا ویزیت های بعد از درمان، رعایت نکات مختلف و حتی گاها جلسات فیزیوتراپی و یا آب درمانی و یا ورزش، هر کدام می تواند در نوع خود برای درمان این بیماری موثر باشد. بدین ترتیب، بیماری روماتیسم مفصلی می تواند با توجه به این فاکتورها هزینه های درمان خاص خود را داشته باشد.

شاید این فاکتورها زیاد به نظر برسد اما باید بدانیم که اولا سلامت مهمترین اولویت است و ثانیا این موارد با هزینه ها و تعرفه های مناسبی که بیمارستان ایرانشهر در اختیار مراجعین قرار می دهد، به مراتب به صرفه تر و کم هزینه تر نیز خواهد بود.

در این زمینه باید توجه کنید که تعرفه های ارائه شده توسط متخصصین و بیمارستان ها مناسب با کیفیت خدمات آن ها باشد که با توجه به رضایت بالای مراجعین بیمارستان ایرانشهر، این خدمات به مراتب با کیفیت تر و از طرفی نیز کم هزینه تر شناخته شده است

و شما می توانید با خیال راحت بابت هزینه ها و تعرفه های بیمارستان ایرانشهر، برای درمان قطعی بیماری روماتیسم مفصلی اقدام کنید.

سوالات متداول

داروهای ضد روماتیسمی چیست؟

  • هیدروکسی کلروکین
  • لفلونوماید
  • متوترکسات
  • سولفاسالازین

عوارض بیماری روماتیسم مفصلی چیست؟

  • سندرم تونل کارپال
  • گسترش التهاب
  • آسیب به مفاصل
  • بیماری‌های قلبی و عروقی

https://cutt.ly/xXGKbgY

Table of Contents

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نشانی : خیابان شریعتی، نرسيده به سه راه طالقاني، خیابان جواد کارگر
تلفن : 71960-021
نمابر : 77607016-021
كد پستي : 1563793111
ايميل : [email protected]
با یک کلیک تماس بگیرید