لوگو بیمارستان ایرانشهر

AR

تعرفه کولونوسکوپی

تعرفه کولونوسکوپی

Table of Contents

در این مقاله می خواهیم موضوع تعرفه کولونوسکوپی را مورد ارزیابی قرار دهیم. ما را دنبال نمایید.

تعرفه کولونوسکوپی در مراکز مختلف متفاوت است.

در اینجا لیست کامل مراکز سنجش تراکم استخوان در تهران را ببنید.

بنابراین پیش از انجام این آزمایش در هر مرکز نیاز است که از تعرفه و هزینه های کولونوسکوپی در آن آشنایی داشت.

این آزمایش که برای بررسی وضعیت روده ها انجام شده و در بیشتر افرادی که سیستم گوارشی آن ها دچار مشکل شده است، الزامی است، نیاز به بیهوشی یا بیحسی و آمادگی بیمار قبل و بعد از انجام آزمایش دارد که تمام این مسائل در تعیین هزینه آن موثر می باشد.

بیمارستان ایرانشهر یکی از بهترین مراکز درمانی است که با مناسبترین تعرفه، خدمات خوبی را برای بیماران ارائه می دهد. در این گفتار در مورد تعرفه کولونوسکوپی و عوامل موثر در تعیین هزینه آن صحبت خواهیم کرد.

تعرفه کولونوسکوپی 2023

عوامل موثر در تعرفه کولونوسکوپی2023:

  1. محل انجام آزمایش
  2. نوع بیهوشی یا بی حسی
  3. مراقبت های قبل و بعد از عمل
  4. دستمزد پزشک

جهت کسب اطلاعات بیشتر روی بخش تعرفه کولونوسکوپی 2023 کلیک نمایید. 

لطفا جهت ارتباط با بیمارستان ایرانشهر، از طریق شماره تماس 71960-021 در ارتباط باشید.

فهرست:

کولونوسکوپی چیست؟

کولونوسکوپی چه کاربردهایی دارد؟

برای انجام کولونوسکوپی چه آمادگی هایی مورد نیاز است؟

تعرفه کولونوسکوپی به چه صورت محاسبه می شود؟

انجام کولونوسکوپی در چند مرحله است و هر مرحله چه شرایطی دارد؟

انتخاب بیمارستان چه تاثیری در تعرفه و هزینه های کولونوسکوپی دارد؟

نتایج کولونوسکوپی به چه صورت آماده و تفسیر می شوند؟

چه نکاتی در مورد انتخاب محل انجام کولونوسکوپی حائز اهمیت هستند؟

چه مسائلی باعث کاهش هزینه کولونوسکوپی می شوند؟

به چه صورت می توان از تعرفه کولونوسکوپی در مراکز مختلف مطلع شد؟

 

کولونوسکوپی چیست؟

کولونوسکوپی چیست؟
کولونوسکوپی چیست؟

بدن انسان برای انجام فعالیت ها و زنده ماندن نیاز به مصرف غذا دارد و غذای مصرفی برای تبدیل به انرژی و استفاده توسط سلول ها باید از مسیر سیستم گوارش عبور کرده و در بخش های مختلف آن جذب و هضم شده و در نهایت مقدار باقیمانده آن از بدن دفع شود.

یکی از اندام هایی که در مسیر سیستم گوارش قرار دارد، روده بزرگ است که برای بررسی اختلالات آن از آزمایش کولونوسکوپی استفاده می شود.

اگر هنوز نمی دانید آزمایش کولونوسکوپی چیست این مقاله را بخوانید.

نقش روده بزرگ در بدن

همان‌طور که گفته شد، یکی از اندام هایی که در مسیر گوارش بدن قرار داشته و جزئی از این سیستم را تشکیل می‌دهد، روده بزرگ است.

مواد غذایی بعد از عبور از دهان و ورود به مری در معده و به وسیله آنزیم های آن هضم و به ذرات ریز تبدیل می شوند، سپس به روده کوچک وارد شده و باز هم ریزتر شده و بیشتر مواد مغذی موجود در آن ها جذب می شود.

بعد از آن غذایی که حال بیشتر به مایعات تبدیل شده، وارد روده بزرگ می شود. در این بخش از بدن، آب موجود در ماده غذایی جذب و باکتری های آن تجزیه می شوند و سپس از طریق روده بزرگ به رکتوم و سپس با فرآیند دفع از بدن خارج می شوند.

بنابراین روده بزرگ را می توان آخرین مرحله جذب مواد مغذی موجود در خوراکی ها، پیش از دفع و خروج از بدن دانست که در صورت عدم عملکرد صحیح فرد، به مشکلاتی مانند عدم دفع و یبوست، نفخ شکمی، درد و خروج بی اختیار گاز از روده دچار می شود.

تعیین وضعیت روده با کولونوسکوپی

برای تعیین وضعیت روده و تشخیص مشکلات آن، زمانی که پزشک علت بیماری را ناشی از اختلالات روده بزرگ بداند، از آزمایشی به نام کولونوسکوپی استفاده می شود.

این آزمایش که با ابزار کولونوسکوپ انجام می شود، به وسیله یک لوله باریک و بلند که به سر آن دوربینی متصل است، وضعیت داخل روده بزرگ و بخش هایی از روده کوچک را به پزشک نشان می دهد.

از طریق این ابزار می توان دلیل گرفتگی های روده را مشخص کرد، مشکلاتی که در دیواره و جداره داخلی روده وجود دارد را مشاهده کرد و در صورت نیاز به نمونه برداری از روده، در افرادی که احتمال سرطان روده در آن ها وجود دارد، نمونه گیری را به راحتی انجام داد.

یکی از مراکزی که می توان آزمایش کولونوسکوپی را با بهترین تعرفه در آن انجام داد، بیمارستان ایرانشهر می باشد.

کولونوسکوپی چه کاربردهایی دارد؟

کولونوسکوپی چه کاربردهایی دارد؟
کولونوسکوپی چه کاربردهایی دارد؟

با انجام آزمایش کولونوسکوپی می توان وضعیت داخلی روده بزرگ و مقصد را بررسی کرد. همچنین بسته به طول لوله ای که برای این آزمایش استفاده می شود، امکان مشاهده بخش هایی از روده کوچک نیز وجود دارد اما هدف از انجام این مشاهدات چیست و پزشک با استفاده از آن به دنبال چه مسائلی است، موضوع این بخش از مقاله تعرفه کولونوسکوپی است.

بررسی احتمال سرطان و نمونه گیری

یکی از کاربردهای کولونوسکوپی، بررسی احتمال سرطان در روده بزرگ است. به منظور تشخیص سرطان در یک اندام باید از بافت آن نمونه برداری شود.

این کار در افراد بالاتر از 50 سال که با مشکلات گوارشی به پزشک مراجعه می کنند، ضرورت بیشتری دارد. برای انجام کولونوسکوپی و نمونه گیری از بخش های داخلی روده بزرگ به وسیله لوله کولونوسکوپ،

ابزار مخصوص نمونه برداری یا بیوپسی وارد بدن شده و نمونه مورد نیاز از سطح سلول های پوششی روده برداشته می شود. سپس نوع این سلول ها و عادی یا غیرعادی بودن آن ها به منظور تشخیص سرطان روده بزرگ، مورد بررسی قرار می گیرد.

بررسی وجود پولیپ

دیگر کاربرد کولونوسکوپی، در افرادی که سابقه پولیپ داشته اند، مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که بیمار پیش از این دارای پولیپ در روده بزرگ باشد، باید به طور منظم وضعیت داخلی روده از نظر رشد مجدد پولیپ ها را بررسی کند. در صورت تشکیل مجدد پولیپ، احتمال سرطانی شدن سلول ها و محیط داخلی روده بزرگ وجود خواهد داشت.

تشخیص علت اختلالات روده

در نهایت کولونوسکوپی به منظور تشخیص مشکلاتی که در روده بزرگ اتفاق افتاده یا اختلال روده بزرگ باعث بروز آن هاست نیز استفاده می شود.

به عنوان مثال دردهای شکمی در صورتی که ممتد و شدید باشند، احتمالا به علت مشکلی در دفع و روده بزرگ هستند که به منظور تشخیص آن باید وضعیت داخلی روده را بررسی کرد.

همچنین در صورتی که در مدفوع فرد، رگه های خونی مشاهده شود نیز به منظور بررسی وضعیت داخلی روده باید از کولونوسکوپی استفاده کرد.

کولونوسکوپی با تعرفه های مختلف، در بسیاری از مراکز انجام می شود. یکی از بهترین مراکز برای انجام آزمایش کولونوسکوپی، بیمارستان ایرانشهر می باشد.

برای انجام کولونوسکوپی چه آمادگی هایی مورد نیاز است؟

برای انجام کولونوسکوپی چه آمادگی هایی مورد نیاز است؟
برای انجام کولونوسکوپی چه آمادگی هایی مورد نیاز است؟

بیمارانی که نیاز به انجام کولونوسکوپی دارند، پیش از انجام این آزمایش باید روده و مقعد را خالی کنند.

در غیر این صورت پزشک دید مناسبی از فضای داخلی روده نداشته و احتمال تشخیص اشتباه وجود دارد. به منظور انجام این کار، برخی اقدامات پیش از کولونوسکوپی توصیه می شوند که در ادامه توضیح داده خواهند شد.

تغییر رژیم غذایی

برای خالی شدن روده ها هیچ چیز بهتر از تغییر رژیم غذایی نیست. پیش از انجام این آزمایش بسته به تشخیص پزشک از یک تا چند روز قبل از انجام آزمایش، نیاز است که بیمار تغییراتی در رژیم غذایی خود ایجاد کند.

در صورتی که بیمار پیش از این سابقه ابتلا به یبوست داشته باشد، تغییر رژیم غذایی باید از چند روز قبل و در صورتی که بیمار از این نظر مشکلی نداشته باشد، تغییر رژیم 24 ساعت قبل از آزمایش کافی است.

مصرف غذاهای سنگین و پرحجم مانند آب گوشت، گوشت سفت، نشاسته و … ممنوع است و باید مصرف آب، چای، قهوه بدون شیر یا خامه و … را به منظور تخلیه راحت تر روده افزایش داد.

پیشنهاد می کنیم از پست بعد از کولونوسکوپی چه غذایی باید خورد دیدن کنید.

کنترل مصرف داروها

دیگر اقدامی که پیش از کولونوسکوپی باید انجام شود، تغییر روند مصرف برخی از داروهای خاص است. داروهای فشار خون، دیابت و بیماران قلبی و داروهایی که باعث رقیق شدن خون می شوند، پیش از انجام کولونوسکوپی ممنوع می باشند و در حین انجام آزمایش به خصوص بیهوشی یا بیحسی، موجب مشکل در وضعیت بیمار می شود.

مصرف ملین

دیگر اقدامی که به آمادگی پیش از انجام کولونوسکوپی کمک می کند، مصرف ملین است. مصرف ملین برای تخلیه کامل روده توصیه می شود. داروهای ملین تا یک شب قبل از انجام کولونوسکوپی قابل استفاده هستند و در صورتی که باز هم احساس وجود غذا در روده باشد، می توان صبح روز آزمایش از این داروها استفاده کرد.

حفظ آرامش

برای انجام کولونوسکوپی، حفظ آرامش ضروری است. استرس حین انجام این آزمایش باعث آزردگی بیمار و درد بعد از انجام آن می شود. بیمارانی که برای کولونوسکوپی استرس بالایی دارند، می توانند از یک شب قبل از آزمایش از داروهای آرامبخش با دوز پایین استفاده کنند.

پیشنهاد می کنیم از پست آمادگی جهت کولونوسکوپی دیدن کنید.

انجام آزمایشات

در نهایت برای بیمارانی که به علت استرس بالا یا اقداماتی مانند نمونه برداری از روده نیاز به بیهوشی دارند، نیاز است که آزمایشاتی پیش از کولونوسکوپی به منظور اطمینان از وضعیت بیمار و آمادگی برای بیهوشی انجام شود. به عنوان مثال تست وضعیت بیمار نسبت به داروهای بیهوشی و عدم حساسیت به این داروها.

برای انجام آزمایش کولونوسکوپی، یکی از بهترین مراکز بیمارستان ایرانشهر می باشد. برای اطلاع از تعرفه کولونوسکوپی در این بیمارستان می توانید از طریق تلفن با این بیمارستان در ارتباط باشید.

تعرفه کولونوسکوپی به چه صورت محاسبه می شود؟

تعرفه کولونوسکوپی به چه صورت محاسبه می شود؟
تعرفه کولونوسکوپی به چه صورت محاسبه می شود؟

تعرفه کولونوسکوپی به طور سالانه تغییر می کند و بسته به عوامل مختلف میزان آن در هر مرکز متفاوت است. در این بخش به بررسی عوامل موثر در تعرفه کولونوسکوپی صحبت خواهیم کرد.

محل انجام آزمایش

مرکزی که آزمایش کولونوسکوپی در آن انجام می شود، یکی از عوامل تاثیرگذار در تعرفه کولونوسکوپی و تعیین هزینه این آزمایش است. مراکز خصوصی هزینه بیشتری از مراکز دولتی دریافت می کنند و البته خدمات بهتری را نیز ارائه می دهند.

همچنین بیمه های طرف قرارداد مرکز نیز در تعیین تعرفه آزمایش تاثیرگذار هستند. مراکزی که بیمه های بیشتری را تحت پوشش قرار می دهند، هزینه نهایی آزمایش در آن ها برای بیمار کمتر می شود.

نوع بیهوشی یا بی حسی

دیگر عامل موثر در تعرفه کولونوسکوپی، بیهوشی یا بی حس کردن بیمار برای انجام آزمایش است. بیمارانی که کولونوسکوپی برای آن ها با بیهوشی انجام می شود، به علت داروهای متفاوت و حضور یک متخصص بیهوشی در فرآیند عمل، تعرفه کولونوسکوپی برای آن ها هزینه بیشتری خواهد داشت.

مراقبت های قبل و بعد از عمل

دیگر موردی که در تعرفه کولونوسکوپی تاثیرگذار است، نوع مراقبت ها و معاینات قبل و بعد از عمل است. در صورتی که بیمار نیاز به تغییر رژیم غذایی برای مدت مشخص داشته و به مدت چند روز قبل و بعد از عمل تحت نظر پزشک باشد، هزینه کولونوسکوپی افزایش پیدا می کند.

دستمزد پزشک

در نهایت دستمزد پزشک دیگر عاملی است که در تعرفه و هزینه های کولونوسکوپی تاثیرگذار است. پزشکان متخصص و با تجربه، هزینه دستمزد بیشتری برای انجام کولونوسکوپی دریافت می کنند.

یکی از بیمارستان های خوب برای انجام آزمایش کولونوسکوپی که تقریبا هزینه و تعرفه سالانه انجام کولونوسکوپی در آن قیمت مناسبی دارد، بیمارستان ایرانشهر می باشد.

انجام کولونوسکوپی در چند مرحله است و هر مرحله چه شرایطی دارد؟

انجام کولونوسکوپی در چند مرحله است و هر مرحله چه شرایطی دارد؟
انجام کولونوسکوپی در چند مرحله است و هر مرحله چه شرایطی دارد؟

همان طور که در بخش قبل گفته شد، یکی از مسائل موثر در تعرفه کولونوسکوپی، فرآیند انجام این آزمایش است.

شرایط انجام کولونوسکوپی در بیماران مختلف، بسته به علت و مشکل تشخیصی توسط پزشک متفاوت است و این مسئله در تعرفه کولونوسکوپی موثر است. کولونوسکوپی نمونه برداری بیشترین مرحله را داراست که در این بخش در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

آزمایشات اولیه

اولین مرحله برای انجام آزمایش کولونوسکوپی، آزمایشاتی است که وضعیت بیمار را برای پزشک مشخص می کند. برای انجام کولونوسکوپی در صورتی که بیمار داروهای خاصی مصرف کند، نیاز است که آزمایشاتی برای مشخص کردن وضعیت دقیق بیمار به منظور قطع مصرف داروها یا جایگزینی آن ها با دیگر داروها انجام شود.

حضور در بیمارستان و آماده سازی بیمار

مرحله بعدی آزمایش کولونوسکوپی، حضور بیمار در بیمارستان یا آزمایشگاه است. برای انجام آزمایش، بیمار نیاز به پوشیدن لباس مخصوص دارد. لباس مخصوص این آزمایش از قسمت پشت کاملا باز است تا پزشک برای ورود کولونوسکوپ به بدن مشکلی نداشته باشد.

بیهوشی یا بی حسی

بسته به نوع و علت انجام آزمایش، بیمار بیهوش یا بی حس می شود. در صورت نیاز به بیهوشی، پیش از انجام آزمایش گرفتن نوار قلب برای آخرین بار مورد نیاز است.

در صورتی که وضعیت بیمار در آزمایشات نهایی مناسب باشد، فرآیند ییهوشی از طریق داروهای مخصوص یا بی حسی به وسیله داروهای آرامبخش انجام می شود.

انجام آزمایش

سپس لوله کولونوسکوپ از ناحیه مقعد وارد بدن شده و تا محلی که پزشک، قصد بررسی یا نمونه برداری از آن را دارد، منتقل می شود.

در صورت نیاز به نمونه برداری از روده علاوه بر دوربین، ابزار مناسب بیوپسی نیز وارد بدن می شوند. برای جلوگیری از درد و مشکلات بیمار، ورود و خروج کولونوسکوپ باید به صورت تدریجی و به آرامی انجام شود.

ریکاوری بیمار

در نهایت بعد از انجام آزمایش و بررسی های پزشک، بیمار برای ریکاوری و کاهش اثرات داروهای تزریقی به ریکاوری منتقل شده و چند ساعت بعد از انجام آزمایش، مرخص شده و به منزل باز می گردد.

یکی از بهترین مراکز برای انجام دقیق و با هزینه مناسب آزمایش کولونوسکوپی، بیمارستان ایرانشهر می باشد.

انتخاب بیمارستان چه تاثیری در تعرفه و هزینه های کولونوسکوپی دارد؟

انتخاب بیمارستان چه تاثیری در تعرفه و هزینه های کولونوسکوپی دارد؟
انتخاب بیمارستان چه تاثیری در تعرفه و هزینه های کولونوسکوپی دارد؟

یکی از مسائل تاثیرگذار در تعرفه کولونوسکوپی، بیمارستانی است که این آزمایش در آن انجام می شود. تعرفه کلی کولونوسکوپی در بیمارستان های خصوصی بیشتر از بیمارستان های دولتی است.

دلایل تفاوت تعرفه کولونوسکوپی در بیمارستان ها

یکی از دلایل تفاوت تعرفه و قیمت کولونوسکوپی در بیمارستان های خصوصی با دولتی، نوبت دهی بهتر در بیمارستان های خصوصی است که طبیعتا هزینه بالاتر بستری و انجام آزمایش در کم تعداد بودن بیماران آن بی تاثیر نیست.

کولونوسکوپی با استفاده از دستگاه ها و تجهیزات مدرن و دقیق انجام می شود. برای نمایش وضعیت داخل بدن، دستگاه ها باید به نمایشگر کامپیوتری متصل باشند و هر چقدر کیفیت نمایشگر و دوربین کولونوسکوپ بالاتر باشد، قیمت دستگاه نیز بیشتر خواهد بود.

در بیشتر بیمارستان های خصوصی، دستگاه های استفاده شده برای انجام این آزمایش بهترین کیفیت را دارند. به همین دلیل هزینه نهایی کولونوسکوپی در آن ها نیز بیشتر از بیمارستان های عمومی است.

بیمارستان ایرانشهر یکی از بیمارستان های خوب برای انجام آزمایشات کولونوسکوپی است که بهترین دستگاه ها با بالاترین کیفیت را در اختیار بیماران متقاضی این آزمایش قرار می دهد.

نتایج کولونوسکوپی به چه صورت آماده و تفسیر می شوند؟

نتایج کولونوسکوپی به چه صورت آماده و تفسیر می شوند؟
نتایج کولونوسکوپی به چه صورت آماده و تفسیر می شوند؟

کولونوسکوپی زمانی به بیمار توصیه می شود که پزشک مشکوک به مشکلی در روده بزرگ یا رکتوم باشد. به خصوص اگر شک پزشک به سرطان روده بزرگ باشد، تنها آزمایشی که برای تعیین دقیق مشکل بیمار مورد استفاده قرار می گیرد، کولونوسکوپی است.

نتایج انجام این آزمایش دو شکل عادی یا غیر عادی خواهند داشت که تفسیر هر کدام وضعیت متفاوتی را در بیمار مشخص می کند.

نتایج عادی

40 درصد بیمارانی که آزمایش کولونوسکوپی انجام می دهند، نتایج عادی دارند. به عبارت دیگر با مشاهده وضعیت داخلی روده یا نمونه گیری از بافت پوششی روده در آن ها هیچ سلول غیر عادی یا سرطانی مشاهده نشده است.

البته طبیعی بودن نتایج کولونوسکوپی نمی تواند به طور دقیق مشخص کننده عدم سرطان بیمار باشد، بلکه این اطمینان را به پزشک خواهد داد که سرطان از روده و اندام های نزدیک به آن آغاز نشده است یا این اندام ها هنوز درگیر سرطان نشده اند.

برای اطمینان از این موضوع که آیا دیگر اندام های اطراف روده درگیر سرطان شده اند، می توان از سایر آزمایشات مانند غربالگری رحم یا روده استفاده کرد.

نتایج غیر عادی

اما 60 درصد آزمایشاتی که در زمینه کولونوسکوپی انجام می شود، نتایج غیر عادی داشته یا نشاندهنده سرطان هستند. اگر با نمونه گیری از طریق کولونوسکوپی، نتایج عادی نباشند، سرطان یا در قسمت داخلی روده یا در قسمت خارجی آن خواهد بود. بسته به موقعیت سلول های سرطانی، محل دقیق کنسر مشخص شده و پزشک می تواند اقدامات درمانی را برای بیمار آغاز کند.

اگر پزشک آزمایش کولونوسکوپی را برای شما تجویز کرده و به دنبال بهترین مرکز برای انجام این کار هستید، پیشنهاد ما بیمارستان ایرانشهر است.

توضیحات کامل تر در مورد خواندن جواب کولونوسکوپی را در این صفحه مطالعه کنید.

چه نکاتی در مورد انتخاب محل انجام کولونوسکوپی حائز اهمیت هستند؟

چه نکاتی در مورد انتخاب محل انجام کولونوسکوپی حائز اهمیت هستند؟
چه نکاتی در مورد انتخاب محل انجام کولونوسکوپی حائز اهمیت هستند؟

برای انجام کولونوسکوپی با توجه به حساسیت نتایج این آزمایش، بهتر است بهترین مرکز انتخاب شود. برای انتخاب مرکز خوب، ویژگی هایی باید در نظر گرفته شود که به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

تعرفه مرکز

یکی از مسائل مهم در انتخاب یک مرکز برای انجام کولونوسکوپی توسط بسیاری از بیماران، هزینه دریافتی از بیمار و به عبارت دیگر تعرفه کولونوسکوپی در آن مرکز است.

حتی اگر هزینه نهایی یک مرکز بالا باشد، با مسائلی مانند تحت پوشش قرار دادن بیمه های مختلف می توان بالا بودن هزینه ها را تا حدی جبران کرد. بنابراین به جز تعرفه باید به مسائل مالی دیگر مانند بیمه های طرف قرارداد نیز توجه کرد.

کیفیت و نوع دستگاه ها

دیگر موردی که در انتخاب مرکز برای انجام کولونوسکوپی حائز اهمیت است، کیفیت دستگاه هاست. امروزه در بسیاری از مراکز، دستگاه های استفاده شده با کیفیت و دقت بالا هستند. با این حال پیش از مراجعه و به منظور انتخاب می توان در مورد مسائلی مانند برند دستگاه ها، تاریخ به روزرسانی، سرویس آن ها و … تحقیق و بررسی کرد.

کادر پزشکی

دیگر موردی که در انتخاب یک مرکز برای انجام کولونوسکوپی حائز اهمیت است، کادر پزشکی و متخصصینی است که این آزمایش را انجام می دهند. سابقه کاری کادر مرکز را می توان به سادگی و با جست و جویی در اینترنت یا پرسش از بیماران دیگر متوجه شد.

بهداشت

در نهایت بهداشت مرکز انتخابی نیز جزو مسائل مهم برای مراجعه و انجام کولونوسکوپی در یک آزمایشگاه است. به خصوص در شرایط فعلی و همه گیری کرونا، مراکزی که ضد عفونی منظم انجام داده و در مورد بیشتر وسایل مصرفی برای انجام آزمایش از ابزار یک بار مصرف استفاده می کنند، اعتبار بیشتری دارند.

از بهترین مراکز برای انجام آزمایش کولونوسکوپی که تمام ویژگی های گفته شده را دارد، بیمارستان ایرانشهر است.

چه مسائلی باعث کاهش هزینه کولونوسکوپی می شوند؟

چه مسائلی باعث کاهش هزینه کولونوسکوپی می شوند؟
چه مسائلی باعث کاهش هزینه کولونوسکوپی می شوند؟

تعرفه کولونوسکوپی به طور کلی در بیمارستان ها و مراکز انجام این آزمایش مشخص است.

با این حال بیماران می توانند با برخی اقدامات خاص، این هزینه را کمتر کنند.

به عنوان مثال در صورتی که کولونوسکوپی با بیهوشی کامل انجام شود، هزینه آن بیشتر خواهد شد. بیمارانی که قصد کاهش هزینه ها را دارند، می توانند به جای بیهوشی از بیحسی و آرامبخش استفاده کنند.

نوع بیمه بیمار نیز در هزینه آزمایش کولونوسکوپی موثر است.

در نتیجه بیمارانی که نیاز به کاهش هزینه دارند، می توانند مراکزی مانند بیمارستان ایرانشهر را انتخاب کنند که طرف قرارداد بیشتر بیمه های رایج بوده و بخشی از هزینه ها توسط بیمه پرداخت می شود.

به چه صورت می توان از تعرفه کولونوسکوپی در مراکز مختلف مطلع شد؟

به چه صورت می توان از تعرفه کولونوسکوپی در مراکز مختلف مطلع شد؟
به چه صورت می توان از تعرفه کولونوسکوپی در مراکز مختلف مطلع شد؟

اگر دغدغه بیمار، تعرفه و هزینه کولونوسکوپی در یک مرکز باشد، ساده ترین راه برای اطلاع از هزینه ها تماس با مرکز و بررسی آخرین هزینه های انجام این آزمایش است.

البته برخی مراکز دارای سایت اینترنتی هستند که بخشی از اطلاعات مانند عوامل موثر بر هزینه یا محدوده هزینه ها در سایت آن ها مشخص می شود.

برای اطلاع از هزینه های انجام کولونوسکوپی در بیمارستان ایرانشهر نیز می توانید با شماره های این بیمارستان تماس برقرار کرده و از تعرفه ها اطلاع کسب کنید.

منبع:

b2n.ir

Table of Contents

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نشانی : خیابان شریعتی، نرسيده به سه راه طالقاني، خیابان جواد کارگر
تلفن : 71960-021
نمابر : 77607016-021
كد پستي : 1563793111
ايميل : [email protected]
Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید